Środa, 19 czerwca 2019 r. | imieniny: Gerwazego, Protazego

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w gminie Borzęcin PDF Drukuj Email
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w gminie Borzęcin.

logoPEChoć niespodzianki w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego nie było, bo w gminie Borzęcin od wielu lat wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, to osiągnięty wynik - 73,61% jest najlepszym w historii tej partii w Borzęcinie. Druga w wyborach Koalicja Europejska zdobyła łącznie 366 głosów, co stanowi 13,05%. Dość powiedzieć, że na dwoje kandydatów z PiS: Beatę Szydło i Patryka Jakiego zagłosowało 1861 osób, co daje 66,4% wszystkich oddanych głosów! Trzeci wynik indywidualnie zdobył Adam Jarubas (111 głosów) z Koalicji Europejskiej, a tuż za nim (109 głosów) znalazła się Róża Thun także z Koalicji Europejskiej. Dokładnie 100 głosów zdobył Konrad Berkowicz reprezentujący Konfederację. Wybory przyciągnęły do urn 41,89% wyborców (2804 osoby), co było wynikiem zbliżonym do średniej krajowej (45,61%) i średniej w powiecie brzeskim (45,69%).
Warto przypomnieć, że w poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku PiS poparł prawie co drugi mieszkaniec gminy Borzęcin (729 głosów), a Platforma Obywatelska zdobyła 172 głosów. Wówczas głosowało 23,59% uprawnionych mieszkańców gminy Borzęcin.

Wyniki wyborów w 2019 roku do Parlamenu Europejskiego w gminie Borzęcin

Wyniki komitetów wyborczych w gminie Borzęcin:

1. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 2064 głosów (73,61%)
2. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI – 366 głosów (13,05%)
3. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 140 głosów (4,99%)
4. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 – 122 głosów (4,35%)
5. KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 61 głosów (2,18%)
6. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 19 głosów (0,68%)
7. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 17 głosów (0,61%)
8. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA – 15 głosów (0,53%)

Najwięcej głosów zdobyli:

1. SZYDŁO Beata Maria – 1233 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
2. JAKI Patryk Tomasz – 628 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
3. JARUBAS Adam Sebastian – 111 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
4. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria – 109 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
5. BERKOWICZ Konrad Szczepan – 100 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
6. LEGUTKO Ryszard Antoni – 93 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
7. KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor – 78 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15)
8. WARDZAŁA Robert Marian – 57 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
9. SONIK Bogusław Andrzej – 46 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
10. TARCZYŃSKI Dominik – 35 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
11. GDULA Maciej Roman – 26 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
12. KACZMARCZYK Norbert Jakub – 19 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'24)
13. MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga – 18 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
14. MULARCZYK Arkadiusz – 16 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
15. KRUPKA Anna Maria – 14 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
16. DUDA Elżbieta – 13 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
17. BERNACKI Włodzimierz – 12 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
18. BARTUŚ Barbara Halina – 10 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
19. CIEŚLAK Michał – 10 głosów (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)
20. SZEJNA Andrzej Jan – 10 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
21. ZAJĄC Krzysztof Jan – 10 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
22. CIESIELCZYK Marek – 8 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
23. AONDO-AKAA Bawer – 8 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'23)
24. MARENIN Małgorzata Diana – 8 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
25. NIEDZIELA Dorota – 7 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
26. LEWICKI Dawid Marian – 6 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
27. WAWER Michał Jan – 6 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
28. ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna – 6 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'17)
29. LECHOWICZ Maria Barbara – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
30. MARTYNIUK Kamilla Monika – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'19)
31. TERLECKI Tomasz Jerzy – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
32. NOWORYTA Anna Maria – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
33. JABŁOŃSKI Jacek Andrzej – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
34. DŁUGOSZ Bogusława – 5 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
35. ORKISZ Jan – 5 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
36. SKUPIEŃ Andrzej – 4 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
37. KULIŃSKA Lucyna Michalina – 4 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
38. KWIECIEŃ Ewa Mariola – 4 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
39. ŻÓŁTEK Stanisław Józef – 4 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
40. SUFIN-JACQUEMART Ewa Anna – 3 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
41. BIŃCZYCKA Elżbieta – 3 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
42. ŁACH Barbara Janina – 3 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
43. FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela – 3 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'20)
44. TWARDOSZ Lilija – 3 głosy (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
45. ŁĘCKA Joanna Barbara – 3 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
46. CYRAŃSKI Adam Zbigniew – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI)
47. MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
48. MICHAŁOWSKI Ernest Cezary – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY)
49. KUBICZEK Piotr Janusz – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'16)
50. BOCHEŃSKI Jakub Józef – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
51. WILCZYŃSKA Maria Bernadeta – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
52. CHOLEWA Martyna Katarzyna – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
53. NOWAK Alicja – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
54. SŁABY Marta – 2 głosy (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
55. STYCZEŃ Oskar Szymon – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
56. ZAWADA Tomasz Leszek – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
57. KOWACKA Barbara Magdalena – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
58. ŻMIGRODZKI Stanisław Michał – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
59. SZATAN Jarosław Kazimierz – 2 głosy (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
60. KIERPIEC Daniel Józef – 1 głos (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'18)
61. GURGUL Maciej Jan – 1 głos (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
62. MARCINKOWSKA Albina Anna – 1 głos (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
63. MIKLER Arkadiusz Paweł – 1 głos (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
64. KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
65. BURZAWA Mateusz Ryszard – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
66. SZYMAŃSKA Monika Anna – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
67. JEDYNAK Roman Waldemar – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
68. PACIEJ Andrzej Stefan – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
69. DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena Sylwia – 1 głos (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
70. SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'21)
71. SADŁOŃ Narcyz Michał – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'22)
72. LEŚNIAK Tomasz Marek – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA)
73. BĄCHOR Łukasz Paweł – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
74. KRZYSZTOFOWICZ Anna – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
75. SZCZYKUTOWICZ Rafał – 0 głosów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI)
76. ŁAŚ Maria Bogusława – 0 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
77. SZMIT-MORZE Agnieszka Ewa – 0 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS)
78. KRZCIUK Tomasz Andrzej – 0 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
79. SIERANT Maciej Zbigniew – 0 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)
80. FĄFARA Katarzyna Beata – 0 głosów (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA)

Share/Save/Bookmark
 
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information