Wtorek, 22 października 2019 r. | imieniny: Halki, Kordiana

Dziennik Polski: Mecz o "6" punktów dla Sokoła PDF Drukuj Email
Dziennik Polski: Mecz o "6" punktów dla Sokoła. altJuż tylko 180 minut dzieli Sokół Borzęcin od upragnionego awansu do IV ligi. Drużyna prowadzona przez Sławomira Zubela ma fantastyczną wiosnę, wygrała już 12 z 13 meczów. Tylko Orzeł Dębno znalazł receptę i wywiózł z Borzęcina trzy punkty. Wygrana Sokoła sprawiła, że Dąbrovia musi odłożyć marzenia o grze w wyższej klasie rozgrywkowej o kolejny rok.
Dzisiaj o godzinie 17.00 Sokół Borzęcin zmierzy się na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn. Wygrana borzęcińskiej drużyny przesądza sprawę awansu do IV ligi na kolejkę przed zakończeniem wiosennej rundy.

Sokół Borzęcin - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2:0 (0:0)
1:0 Ciesielski 58 karny, 2:0 Ciesielski 77. Sędziował: Grzegorz Świerczek (Tarnów). Żółte kartki: Mucek - Wróbel, Cielczyk. Widzów: 200.

Sokół: Mucek - A. Rędzina (35 M. Rędzina), Gawłowicz, Świątek, Moneta - Rachwalski, Ciesielski, Goryczko, M. Oleksy, Knap (90 Ł. Oleksy) - Chmura (76 Leśniak).

Dąbrovia: M. Nowak - Skowron, Wróbel. Czupryna, Cielczyk - Białas, Minorczyk (62 Piotrowicz), A. Nowak, Chwałek (62 Rzepka) - Aksamit (82 Nagórzański), Mędala (76 Jachym).   W pierwszej połowie lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy musieli zwyciężyć, aby pozostać w grze. Podopieczni Pawła Piotrowicza dłużej utrzymywali się przy piłce, czujny w obronie Sokół szukał szczęścia w kontratakach.

- Warunki do gry były ciężkie. Strumienie potu lały się podczas siedzenia na ławce, a co dopiero biegania po boisku - mówi Stanisław Klisiewicz, prezes Sokoła Borzęcin.

W 35 min goście stworzyli sobie idealne okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw sam na sam z bramkarzem Sokoła stanął Artur Nowak. Zawodnik Dąbrovii przegrał ten pojedynek, ale do futbolówki dopadł jeszcze Aksamit. Jednak Mucek i w tym przypadku wyszedł obronną ręką. Do końca pierwszej połowy żadna ze stron nie stworzyła sobie już tak dogodnej sytuacji.

W drugiej połowie słońce nie doskwierało już tak mocno zawodnikom i widowisko nabrało rumieńców. Przełomowy moment meczu kolejki nastąpił w 58 min. Po wrzutce piłka odbiła się od ręki jednego z piłkarzy Dąbrovii i sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Goście próbowali jeszcze protestować, argumentując, że ręka była nastrzelona kompletnie przypadkowo. Protesty na nic się zdały i do "jedenastki" podszedł Ciesielski. Młody zawodnik pewnym strzałem zdobył prowadzenie. Bramka ożywiła mecz. Dwie minuty później Goryczko dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Ciesielski, ale bramkarz Dąbrovii odbił piłkę, która odbiła się od poprzeczki i wyszła na róg. W 77 min Ciesielski już się nie pomylił. Akcję rozpoczął przechwyt w środku pola Goryczki. Ten rozegrał piłkę z Leśniakiem i Rachwalskim. Dośrodkowanie dotarło do Ciesielskiego, który przyjął futbolówkę na pierś, podciągnął kilka kroków i strzelił obok bezradnego Mariusza Nowaka.

Mecz z Dąbrovią jest ukoronowaniem znakomitej rundy Ciesielskiego. Warto dodać, że ten utalentowany gracz na jesieni musiał pauzować z powodu wypadku. Sokół od awansu dzielą wyjazdowe mecze z Dunajcem i Iskrą.

- Musimy być skoncentrowani i zmobilizowani do samego końca. Mamy teraz maraton, gramy mecze co trzy dni i chłopaki odczuwają trudy sezonu. Jednak zawsze gramy, żeby wygrywać i tak samo będzie w ostatnich spotkaniach -zapowiada Stanisław Klisiewicz, prezes Sokoła Borzęcin.