Piątek, 22 marca 2019 r. | imieniny: Katarzyny, Bogusława

Portal mojebrzesko.pl: Znamy muzyczne gwiazdy II Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej i XIV Święta Grzyba! PDF Drukuj Email
Portal mojebrzesko.pl: Znamy muzyczne gwiazdy II Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej i XIV Święta Grzyba!.

Kolejne koncertowe lato szykuje nam się w Borzęcinie. Tamtejszy ośrodek kultury wspólnie z Województwem Małopolskim zorganizuje w lipcu drugą edycje Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej. Na zakończenie wakacji tradycyjnie odbędą się Dni Gminy Borzęcin i Borzęckie Święto Grzyba. W sumie to kilkanaście koncertów różnego rodzaju muzyki. 

W dniach 14-15 lipca Borzęcin stanie się małopolską stolicą disco-polo. Przez dwa dni będzie się tam odbywał  II Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej, który gmina organizuje wspólnie z Województwem Małopolskim. Udało nam się po raz kolejny pozyskać wsparcie z sejmiku województwa, stąd podziękowanie w kierunku marszałka Jacka Krupy, radnych wojewódzkich z radnym Adamem Kwaśniakiem na czele. Można powiedzieć, że marszałek dotrzymał danego słowa, ponieważ w zeszłym roku padły zapewnienia ze strony marszałka, że ta impreza będzie kontynuowana – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. Wójt Borzęcina liczy na to, że ten festiwal na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym województwie i będzie imprezą cykliczną.

Głównym celem Festiwalu, mającego charakter imprezy plenerowej i rozrywkowej, jest popularyzacja małopolskich kapel i zespołów wykonujących muzykę o charakterze weselnym, biesiadnym i dancingowym oraz prezentacja aktualnych osiągnięć artystycznych orkiestr dętych z (działających m.in. przy ochotniczych strażach pożarnych, parafiach, instytucjach kultury) oraz stworzenie tradycji cyklicznych spotkań orkiestr dętych z terenu wschodniej Małopolski

– informuje Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Festiwal został zaplanowany jako dwudniowa impreza w okresie letnim/wakacyjnym. W harmonogramie Festiwalu przewidziano:
1) „Biesiadne granie” – Przegląd Muzyki Biesiadnej i Weselnej
2) „Orkiestrowe granie” – blok koncertów orkiestr dętych;
3) Muzyka Disco Polo – koncerty. Na scenie zaprezentują się zespoły disco polo prezentując muzykę w jej klasycznym wykonaniu, jak również nawiązującym do współczesnej, światowej muzyki tanecznej i dance.

II MAŁOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI ROZRYWKOWEJ

Borzęcin 2018 – Stadion sportowy w Borzęcinie

Sobota, 14 lipca 2018r.

KONCERT: SZUGIRLS

Zespół SzuGirls tworzą dwie młode, bardzo sympatyczne dziewczyny, które pochodzą z Tarnowa. Konkretnie zakręcone na punkcie muzyki disco polo, postanowiły spróbować swoich sił w branży. W lutym 2017 roku wydały swój debiutancki singiel „Mała Czarna”, a teraz przyszedł czas na kolejny klip pt: „Bryka”.

 

KONCERT: PLAYBOYS

Playboys to jeden z najmłodszych zespołów disco-polo w Polsce! Choć istnieją od 2013r mogą pochwalić się wieloma nagrodami, a także niezliczoną ilością koncertów w Polsce i Zagranicą. Skąd nazwa? Odpowiedź jest bardzo prosta Playboys „Play-boys”- w przetłumaczeniu na język Polski – Grający Faceci.  Najbardziej znane utwory Playboys: – Lejde ponad 37 mln odtworzeń w Youtube – Wyśmienicie ponad 25 mln, – Zwariowałem 17mln, – Fajna jest ta dziewczyna 17mln, – Tylko Ty 15 mln, – Jak to się stało ponad 11 mln wyświetleń. Debiutancki utwór „Nasza Noc” z roku 2013 ponad 7mln wyświetleń UWAGA – (dane z Października 2017r).

 

KONCERT: MASTERS

Zespół Masters powstał w 2008 roku w Zambrowie – tak, tak na scenie polskiej muzyki disco obecny jest już blisko 10 lat! W tym czasie Paweł Jasionowski, lider oraz wokalista grupy, wypracował własny i rozpoznawalny styl. Piosenki „Żono Moja”, „Bella”, „Serce do koperty”, „Schody do nieba”, „Szukam dziewczyny”, „Kiedy gwiazdy gasną”, „Jeden uśmiech jej” oraz „Mazureczka”, podbijają serca słuchaczy i grane są na każdym koncercie zespołu. Pierwszym wielkim hitem zespołu okazał się utwór „Żono moja”, którego liczba wyświetleń na YouTubie sięga 55 milionów! Przebój ten zajął III miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie!

KONCERT: LETNI CHAMSKI PODRYW

To muzyczno- humorystyczna grupa z gatunku pop- hip-hop. Powstała w 2009r. w Kielcach, a skład tworzą Maciej „Canton” Piotrowski i Dawid „Anton” Antonkiewicz. „LCHP” zasłynął dzięki niezliczonej ilości hitów internetu, które na „youtube.com” obejrzano już przeszło 300 milionów razy. Najsłynniejsze z nich to: „Czinkłaczento”, „Honda szybsza niż wygląda” i liczne parodie takie jak „Wiggry”, „Radio” czy rekordowa „Pomidorowa” (50 milionów wyświetleń na YT). Ponadto zespół wydał 2 długogrające płyty, pojawił się w wielu programach telewizyjnych i zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce. Canton i Anton zajmują się muzyką od odpowiednio: 2002 i 1999 roku. Pierwsze utwory na premierowy materiał zespołu- EP „Letni, Chamski Podryw” zostały nagrane jeszcze w roku 2007, a członkowie grupy współpracowali już dużo wcześniej. Cały projekt jak i nazwa powstały bardzo spontanicznie i ujrzały światło dzienne w wakacje 2009r.

DJ Rafmix – Rafał Witkowski

Niedziela, 15 lipca 2018r.

KONCERT: BOBI

Zespół „Bobi” powstał w roku 1997. Liderem zespołu jest Darek Mata – Bobi i nazwa ta jest również jego pseudonimem artystycznym. Zadebiutował w roku 1998 na festiwalu muzyki tanecznej w Katowickim Spodku takimi piosenkami jak: „Chłopak na niepogodę” czy „Tyle Słońca”, które emitowane były w telewizji Polsat w programie „Disco Relax”. Koncerty zespołu mają charakter wokalno-taneczny i oprawione są świetną choreografią w postaci pięknych tancerek, a sam wokalista Darek Mata swoją wrodzoną charyzmą i doskonałym kontaktem z publicznością potrafi „rozkręcić” każdą imprezę.

KONCERT: ŁOBUZY

Formacja zadebiutowała singlem pt. „Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej My Music. Utwór spotkał się z natychmiastowym zainteresowaniem publiczności zyskując miano przeboju. W 2015 roku singel uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 10 tys. kopii. 2 marca 2016 roku singel został wyróżniony diamentową płytą znalazłszy 100 tys. nabywców w Polsce.

KONCERT: MARKUS P.

Markus P pochodzi ze Szczecina, na stałe mieszka w Chicago. Uważany jest za znakomitego i entuzjastycznego, bardzo szybko rozwijającego się pianistę/wokalistę. Gra i śpiewa w amerykańskich piano bars, często występuje jako muzyk sesyjny z artystami przyjezdnymi z Europy, intensywnie zajęty weekendowo na polskich koncertach, eventach, pokazach mody. Prowadzi szereg prestiżowych imprez z muzykami takimi jak np. Stachursky, Feel, Weekend, Boys, Classic, Lady Pank, Danzel itp. Jest kompozytorem wielu piosenek, m.in „Tu jest”, „Pozwól pokochać”, „Jesteś blisko”. Muzyka jest jego pasją, której oddał całe swoje serce.

KONCERT: CAMASUTRA

CamaSutra to nowy projekt muzyczny na polskiej scenie. Tworzą go trzy piękne dziewczyny oraz ich Dj. Liderką formacji jest Małgorzata Główka, która swoją przygodę ze śpiewem zaczęła jeszcze w dzieciństwie. Występowała też w kilku znaczących muzycznych programach telewizyjnych –  „Jaka to melodia”, „The Voice of Poland” czy w „Szansa na sukces”. Obok liderki Gosi występują tancerki. Zespół tworzy energetyczne, melodyjne utwory, które z łatwością wpadają w ucho i na długo pozostają w pamięci. Lekkie brzmienia i ciekawe teksty sprawiły, że ich piosenki „Jesteś Ideałem”, „Do Nieba Bram”, czy „Chce Cię mieć na chwilę” odniosły ogromny sukces.

KONCERT: LONG&JUNIOR

Grupa zadebiutowała w 2000 roku, singlem „J.A.Z.D.A.”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane: „Tańcz, tańcz, tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”. Teledyski do utworów „Tańcz tańcz tańcz” oraz „Kolorowa sukienka” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Long and Junior na portalu YouTube w sumie ponad sześćdziesiąt milionów razy.

 

IX DNI GMINY BORZĘCIN

GRAJMY SWOJE Z RDN MAŁOPOLSKA
I XIV BORZĘCKIE ŚWIĘTO GRZYBA

Stadion sportowy w BORZĘCINIE

Sobota, 25 sierpnia 2018r.

KONCERT:  RED LIPS

W 2011 roku wzięli udział w I edycji talent show telewizji Polsat – „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli do półfinału. W 2013 roku, szturmem podbili polskie stacje radiowe hitem „To Co Nam Było”. Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 milionów!

KONCERT:  C-BOOL

C-BooL czyli Grzegorz Cebula urodzony 30.05.1981 w Pyskowicach na Śląsku. Od najmłodszych lat muzyka była dla niego głównym hobby i zainteresowaniem. Z muzyką klubową związany od 1992 roku, zaś jako DJ czynnie pracuje od 1998 roku. Produkcją muzyki zajmuje się od 2002 roku. Dwa najpopularniejsze nagrania z okresu 2003-2005 – Would You Feel i House Baby, wyznaczyły od dnia swojego powstania nowy trend w muzyce tanecznej, który królował na parkietach tanecznych w Polsce i w kilku krajach Europy przez długi czas.

W 2016 roku ukazał się singiel – „Never Go Away. Kompozycja znalazła się na 1. miejscu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Nagranie uzyskało w Polsce status diamentowego singla, przekraczając liczbę 100 tysięcy sprzedanych kopii. Tego samego roku ukazał się singel „Magic Symphony”. Utwór pokrył się w Polsce poczwórną platyną, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 80 tysięcy kopii.

 

 

Niedziela, 26 sierpnia 2018r.

KONCERT: PIERSI

Kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek „DZIADEK” Moździerski, Rafał „JEZIORO” Jezierski oraz Andrzej „OLI” Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.

W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem Piersi. Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”.

Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – ich zdaniem – zostało umieszczonych na nowej płycie. Pochodząca z płyty „Piersi i Przyjaciele 2” piosenka „Bałkanica” promująca swoisty powrót Piersi, przysporzyła grupie nowych odbiorców.

KONCERT: GROMEE

Gromee to krakowski producent, DJ, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki. Swoje pasje rozwija w rodzinnym mieście – Krakowie. Odnajduje się doskonale w rożnych gatunkach muzyki, nie tylko klubowej. W 2015 roku premierę miał singiel artysty utwór „Follow You” który wokalnie wspiera amerykański wokalista współpracujący m.in. z Timbalandem.

W 2015 i 2016 roku artysta gościnnie wystąpił również na Life Festiwal Oświęcim, gdzie zagrał między innymi przed Eltonem Johnem. W roku bieżącym Gromee będzie reprezentował Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Oprócz koncertów gwiazd sceny muzycznej w trakcie obchodów Dni Gminy Borzęcin, które odbędą się w dniach 19-26 sierpnia br. i Borzęckiego Święta Grzyba nie zabraknie stałych elementów programu takich jak: Konkurs Sołectw, Konkurs na Potrawę z Grzybów, Konkurs na Kosz Grzybów, czy licznych turniejów rekreacyjnych i sportowych.

 

Share/Save/Bookmark
 
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information