Wtorek, 22 października 2019 r. | imieniny: Halki, Kordiana

Portal brzesko.com.pl: W niedzielę inauguracja sezonu
Portal brzesko.com.pl: W niedzielę inauguracja sezonu. loga region brzeskiW niedzielę sezon piłkarski zainauguruje Sokół Borzęcin.
– To historyczny mecz, bo pierwszy, który zespół z naszej gminy rozegra w IV lidze. Do tej pory, w dziejach naszego futbolu, żadna z drużyn, nie grała na takim szczeblu – mówi wójt Janusz Kwaśniak.
Ponad 250 - tysięczny budżet klubu na rundę 2013/2014, 23 - osobowa ławka zawodników, w tym 8 pozyskanych w letnim oknie transferowym; plany rozbudowy stadionu – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić KS Sokół na kilka dni przed startem ligi. Miejscowi piłkarze na „pierwszy ogień” zmierzą się z zawodnikami z Nowej Jastrząbki.Zdaniem wójta Kwaśniaka plan minimum zakłada, że zespół uplasuje się w środku tabeli. Plan minimum, bo wielu uważa, że z takim potencjałem zawodników, kadry szkoleniowej oraz budżetem, beniaminek IV ligi może sprawić nie lada niespodziankę i awansować do III ligi. Ale nie wybiegajmy tak myślami zbyt daleko. Zespół z Borzęcina ma 8 nowych zawodników, z dwoma kolejnymi trwają rozmowy. Pojawili się w nim piłkarze, którzy grali w I, II czy III lidze. To zawodnicy którzy trafili tutaj miedzy innymi z Polonii Przemyśl, Unii Tarnów czy Okocimskiego Brzesko. Zdaniem wójta mają ogromny potencjał. Oczywiście dwie – trzy kolejki będą potrzebne, by „zgrali się ze sobą”.
W opinii ekspertów inauguracyjny mecz zawodnicy Sokoła powinni wygrać. „Naszpikowany gwiazdami”, spokojnie można tak powiedzieć na tym poziomie rozgrywek, zespół z Borzęcina, jest faworytem niedzielnego spotkania.


– Zapraszam do Borzęcina. Zapowiada się ciekawy mecz i doskonała inauguracja sezonu. To historyczny moment w dziejach klubu, naszej miejscowości oraz całej gminy – tłumaczy wójt. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, budżet klubu to ponad 250 tysięcy złotych.
– Na wysokości zadania stanęli miejscowi sponsorzy – firmy. Za to, w imieniu klubu oraz sympatyków futbolu, serdecznie im dziękuję. Oczywiście w momencie historycznego awansu, grosza nie skąpił także samorząd naszej Gminy - mówi Stanisław Klisiewicz, prezes Sokoła.
Jakkolwiek w niedzielę dopiero inauguracja sezonu, na wszelki wypadek samorząd zlecił już opracowanie wstępnej koncepcji rozbudowy stadionu piłkarskiego, tak aby pomieścił dwa tysiące widzów, z czego aby pięćset zasiadło na trybunie zadaszonej. Czy to zapowiedź „ostrej batalii” o trzecią ligę? Czas pokaże.

Klub nie zaniedbuje, jak to czynią inne kluby, szkolenia najmłodszych. Dlatego już od 1 września rusza szkółka bramkarska. Poprowadzi ją utalentowany szkoleniowiec, podpora wielu zespołów, Jaosław Palej.
– Zapraszamy do niej nie tylko dzieci i młodzież z Borzęcina, ale także z całego powiatu brzeskiego, tarnowskiego i bocheńskiego. Liczymy także na bardzo dobre występy najmłodszych naszych piłkarzy. Nasza gmina stworzyła odpowiedni klimat do rozwoju sportu, w tym piłki nożnej. Pod pojęciem „klimat” rozumiemy nie tylko infrastrukturę, ale także zapewnienie środków i kadry trenerskiej – dodaje Arkadiusz Świencicki, manager klubu.


Share/Save/Bookmark
 
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information