Piątek, 02 czerwca 2023 r. | imieniny: Erazma, Marianny
Zaproszenie na „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

PLAKAT Wakacje z 11 MBOT 2023

Zapraszamy na „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom, studentom i pracownikom odbycia szkoleń wojskowych w 11 Małopolskiej Brygadzie Obronie Terytorialnej (11MBOT). Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie roku szkolnego czy akademickiego jest to trudne, więc wakacje stają się alternatywą dla osób, które marzą o byciu Żołnierzem RP. Podobny projekt 11MBOT cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych ferii. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną Żołnierzami Wojska Polskiego.

Na szkolenia zapraszamy studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów, pracowników oraz wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

Terminy do wyboru:

 • Szkolenie podstawowe Termin: 24 czerwca - 9 lipca (16-dniowe szkolenie dla osób nie posiadających przysięgi)

LUB

 • Szkolenie wyrównawcze Termin: 24 czerwca - 1 lipca ( 8-dniowe szkolenie dla osób które w przeszłości złożyły przysięgę wojskową)

Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 9 lipca 2023 w Zakopanem.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu (dane kontaktowe na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ).

Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Telewizja Tarnowska.tv: Sportowa rywalizacja uczniów z gminy Borzęcin w Dniu Dziecka

Uczniowie z gminy Borzęcin wzięli udział w zawodach międzyszkolnych pn. "Ruch jest ważny, ruch jest zdrowy". Druga edycja turnieju z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana przez Urząd Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury oraz wszystkie szkoły na terenie gminy.

– Ta impreza ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do różnego typu dyscyplin sportowych oraz angażowanie się w zajęcia organizowane przez kluby sportowe na terenie gminy Borzęcin, bo wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Uczestnicy mieli okazje wykazać się w wielu konkurencjach.

 – Jedną z takich konkurencji jest tor zwinnościowo - szybkościowy. Następna konkurencja to jest przeciąganie liny. Dzieciaki będą miały również możliwość sprawdzić się w rzucie piłką lekarską oraz będą startowały ze startu wspólnego w biegu na 60 metrów. Oprócz tego atrakcją będzie możliwość oddania strzału na bramkę, której bronił będzie Jarosław Palej – nauczyciel wychowania fizycznego i były bramkarz Okocimskiego Brzesko oraz Unii Tarnów – tłumaczy Anna Ostrowska, nauczycielka wychowania fizycznego w zespole szkolno przedszkolnym w Borzęcinie Górnym.

Dzieci i młodzież rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4-6 oraz 7-8.

 – Bierzecie dzisiaj w zawodach? - Tak. - W jakiej konkurencji? - W rzucie piłką lekarską. - Przygotowywałyście się? - Troszeczkę. Rzucałam kamieniem – informuje Natalia z Borzęcina Dolnego. 

 – W żadnych zawodach nie biorę udziału dzisiaj, tak mi się wydaje. To potem się ustali. - Będziesz wspierał swoich kolegów? - No pewne. Będę im kibicował. –  Masz przygotowany jakiś okrzyk? – No w sumie nie, wymyślę na poczekaniu jakiś mówi Karol, uczeń ze szkoły w Bielczy. 

Zwycięstwo było tym bardziej ważne, że dla najlepszych zawodników i szkół zostały przewidziane atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Borzęcin i Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym.  W biegu na 60 m pierwsze miejsce zajęli: Nadia Zabiegała (klasy 4-6), Zuzanna Chamielec (klasy 7-8), Dominik Knap (klasy 4-6) i Jakub Golis (klasy 7-8). Najlepszym strzelcem w rzucie karnym do bramki  okazał się Piotr Wiśniewski. W rzucie piłką lekarską pierwsze miejsce wywalczyli: Martyna Chmioła (klasy 4-6), Jessica Smith (klasy 7-8), Jakub Pudełko (klasy 4-6) i Wojciech Bystryk (klasy 7-8). W konkurencji hula-hop zwyciężyli ex aequo Adam Górka i Jonasz Borowiec.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Patryk Pyzik – Laureatem Konkursu Krakowska Matematyka

pp KopiaMiło nam poinformować, iż uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym Patryk Pyzik został Laureatem Konkursu Krakowska Matematyka.

Krakowska Matematyka 2022/2023 to matematyczny konkurs dla uczniów klas V i VI województwa małopolskiego organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 148 im. Polskich Noblistów w Krakowie.

Konkurs objęli Honorowym Patronatem: Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Jerzy Lis – Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Andrzej Białkiewicz – Rektor Politechniki Krakowskiej, Włodzimierz Zwonek – Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Piotr Borek – Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

IMG 20230530 WA0001Celem konkursu jest popularyzacja matematyki i rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów.  W tym roku hasło konkursu brzmiało „Mikołaj Kopernik w Krakowie” w związku z 550. rocznicą jego urodzin. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego.

W drugim etapie Patryk uzyskał trzeci wynik punktowy wśród uczniów klas piątych co, pozwoliło mu otrzymać tytuł Laureata tego prestiżowego konkursu.

Patryk wraz z rodzicami i opiekunem Moniką Rogozińską uczestniczył 29 maja w uroczystym podsumowaniu konkursu Krakowska Matematyka. Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce w Katolickiej Szkole im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Rogozińska

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
„Mój czas z dziadkami – małopolski konkurs dla dzieci z Ukrainy”. Zaproszenie do udziału w konkursie

plakat konkurs

Szanowni Państwo,

wszystkie dzieci i wnuki z Ukrainy mieszkające obecnie na terenie Małopolski zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie artystycznym! Konkurs polega na pokazaniu jak dzieci spędzają czas ze swoimi dziadkami.

Forma jest dowolna! Możecie przesłać nam:

 • zdjęcie
 • opis
 • film
 • lub pracę plastyczną.

Prosimy o wysyłanie swoich prac konkursowych na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

Link do strony internetowej, gdzie znajdują się informacje o konkursie: https://tiny.pl/cqwzg

----------------------------------------------------------

Wersja ukraińska komunikatu:

Заохочуємо всіх дітей та онуків з України, які зараз проживають у Малопольщі, взяти участь у нашому мистецькому конкурсі!

Конкурс має на меті показати, як діти проводять час із бабусею та дідусем.

Форма безкоштовна! Ви можете надіслати нам:
- фото
- опис
- фільм
- або твір мистецтва

Надсилайте свої конкурсні роботи на електронну адресу: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Чекаємо заявки до 15 червня. На переможців чекають призи!

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Badanie statystyczne gospodarstw rolnych - informacja GUS

badanie rolnicze ulotka

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 roku na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie dotyczące gospodarstw rolnych. Dane można przekazać przez formularz on-line na stronie stat.gov.pl lub ankieterowi (telefonicznie lub osobiście). Celem badania jest dostarczenie informacji o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznej dla realizacji krajowej i regionalnej polityki rolnej. Uzyskane z badania dane stanowią również podstawę do oceny efektów Wspólnej Polityki Rolnej.

Tożsamość ankietera można sprawdzić na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera Szczegóły: badania-ankietowe.stat.gov.pl Infolinia: 22 279 99 99

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Uwaga! Atrakcyjne działki na sprzedaż

30.05.20231Urząd Gminy Borzęcin zachęca do zapoznania się z wykazami nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Przyborów oraz Waryś, a także ogłoszeniami o przetargach na sprzedaż działek położonych w miejscowości Borzęcin (Łazy).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Borzęcin pod nr tel. 14 684 63 70 wew. 20.

Wykaz działki przeznaczonej do sprzedaży w miejscowości Przyborów: https://bip.malopolska.pl/ugborzecin,a,2281192,wykaz-nieruchomosci-w-przyborowie-przeznaczonej-do-zbycia-w-drodze-przetargu.html

Wykaz działki przeznaczonej do sprzedaży w miejscowości Waryś: https://bip.malopolska.pl/ugborzecin,a,2284351,nieruchomosc-przeznaczona-do-sprzedazy-w-warysiu.html

Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości w Borzęcinie - Łazy:

Cz.1.: https://bip.malopolska.pl/ugborzecin,a,2281198,trzeci-przetarg-na-sprzedaz-nieruchomosci-w-borzecinie-lazach-cz1.html

Cz.2.: https://bip.malopolska.pl/ugborzecin,a,2281205,trzeci-przetarg-na-sprzedaz-nieruchomosci-w-borzecinie-lazach-cz2.html

Ponadto:

 • działka nr 1019/4 w miejscowości Przyborów przeznaczona jest do dzierżawy,
 • część budynku wielofunkcyjnego w Bielczy przeznaczona jest do użyczenia.

Zainteresowanych zakupem działek zapraszamy do udziału w przetargu.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zaproszenie na Piknik Rodzinny w Borzęcinie Dolnym

Plakat PIKNIK RODZINNY 2023

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Telewizja Tarnowska.tv: Piknik charytatywny w Bielczy. Proboszcz przekazał tace na chore dzieci

Motocykliści z Grupy Motocyklowej „Powiśle” zorganizowali wspólnie z Stowarzyszeniem „Bielczanki z Pasją”, I Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo-Rodzinny, z którego dochód został przeznaczony na dwójkę dzieci z Bielczy, które wymagają wsparcia finansowego.

Piknik rozpoczęła Msza Święta na „Górach” w Bielczy, gdzie wspólnie modlono się o bezpieczeństwo na drogach. Przykład tej dobroci pokazał na zakończeniu Mszy Świętej proboszcz parafii w Bielczy, który przekazał na rzecz chorych dzieci składkę zebraną podczas liturgii. Proboszcz jak przyznał sam jest motocylistą.

Po Mszy Świętej odbyła się druga część pikniku już na terenie boiska sportowego. W organizację tego wydarzenia włączyły się wszystkie organizacje działające na terenie Bielczy; Zespół Szkolno-Przedszkolny przygotował występy dzieci, również czynnie włączyły się dzieci działające w świetlicy GOKu czy strażacy ochotnicy z OSP w Bielczy. Nie brakowało pokazów strażackich, przygotowanych przez PSP w Brzesku czy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z OSP w Jadownikach.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne edycje pikniku w następnych latach.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Wójt Janusz Kwaśniak z wyróżnieniem

MDST UMWM FOT ADRIAN MARA 68 z 97Podczas odbywających się w Starym Sączu obchodów Małopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego uhonorowano 19 wójtów i burmistrzów z Małopolski pełniących swoją funkcję od ponad 25 lat za trud i pracę na rzecz swoich małych ojczyzn. W gronie wyróżnionych samorządowców znalazł się wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Okazją do wręczenia wyróżnień było 25-lecie Polskich Regionów.

To miłe, że Samorząd Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego dostrzegły mój wkład na rzecz budowania samorządności w Polsce. Cieszę się, że w tym procesie mogłem wnieść swój skromny udział, a zarazem chylę czoła przed moimi kolegami, którzy tę samorządność budowali znacznie dłużej, czyli od czasu transformacji ustrojowej 1990 roku – komentował Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W gronie wyróżnionych znaleźli się wójtowie i burmistrzowie gmin: Bolesław (Powiat Dąbrowski), Borzęcin, Budzów, Charsznica, Gromnik, Kalwaria Zebrzydowska, Kamienica, Kocmyrzów-Luborzyca, Koszyce, Książ Wielki, Lipinki, Moszczenica, Nawojowa, Nowy Targ - gm. wiejska, Olesno, Racławice, Siepraw, Sułoszowa i Zielonki.

Uroczystość rozpoczęła msza św. odprawiona pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego przy udziale biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej bp. Leszka Leszkiewicza w klasztornym kościele Sióstr Klarysek. Następnie, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II odbyła się część oficjalna, z udziałem samorządowców z Małopolski i zaproszonych gości. Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego z ukraińskiego Żytomierza i koncert orkiestry kameralnej Sinfonia Carpathia.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony 22 lata temu przez Sejm RP. To uhonorowanie pracy wszystkich samorządowców i pracowników samorządowych gmin, powiatów i województw. Od 2007 roku patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga, stąd też spotkania samorządowców organizowane są przy grobie patronki samorządowców polskich w Starym Sączu.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Nowe stawki dopłat do zbóż oraz rzepaku i rzepiku - informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

230522 MRiRW sprzedaz zboza plakat A3 HiRes

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zaproszenie na Piknik Charytatywno-Motocyklowy w Bielczy

plakat

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
UWAGA! Ważna informacja dla Mieszkańców Okrajek (sołectwo Borzęcin Dolny)

borzecin dolny okrajkiUrząd Gminy w Borzęcinie informuje, że od dnia 29.05.br. (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z modernizacją drogi gminnej nr 250012K Okrajki w Borzęcinie Dolnym na długości 800 m. Możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu na ww. odcinku. Nadmienia się, że istnieje alternatywne połączenie z drogą wojewódzką nr 964, poprzez drogę wewnętrzną biegnącą od budynku 305 w miejscowości Borzęcin (Okrajki) do remizy OSP w miejscowości Rylowej (gmina Szczurowa).
Droga ta, w porozumieniu z Gminą Szczurowa została na odcinku przebiegającym przez tę gminę punktowo wyremontowana, celem umożliwienia przejezdności.

Za utrudnienia wynikłe w związku z prowadzoną inwestycją - przepraszamy.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Kwartet na Przedgórzu"

Zgodnie z art. 18, pkt 1 Statutu Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu” zapraszamy do udziału w Zwyczajnym Walnym Zebraniu Członków.

Zebranie odbędzie się w środę, 31 maja 2023 roku o godz. 16.00 (I termin) i o godz. 16.15 (II termin) w Domu Wiejskim w Warysiu (Waryś 327 A).

W związku z charakterem sprawozdawczym Zebrania, planowanym przyjęciem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 oraz zmianami w statucie Stowarzyszenia  zwracamy się z prośbą o niezawodne uczestnictwo.

Jednocześnie przypominamy, że istnieje możliwość wzięcia udziału w Walnym Zebraniu zarówno osobiście, jak i przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo powinno zostać sporządzone w formie pisemnej i udzielone osobie będącej członkiem Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Sekretarza Zebrania.
 3. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
 4. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia w 2022 roku.
 5. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Rady Stowarzyszenia w 2022 roku.
 6. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu Stowarzyszenia w 2022 roku.
 7. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego - bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej Stowarzyszenia za rok obrachunkowy 2022.
 8. Przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego z działalności Stowarzyszenia za 2022 rok.
 9. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
 10. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Członkom Komisji Rewizyjnej.
 11. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Członkom Rady Stowarzyszenia.
 12. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Członkom Zarządu Stowarzyszenia.
 13. Przedstawienie proponowanych zmian w statucie Stowarzyszenia i podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Stowarzyszenia.
 14. Przedstawienie projektu Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) na lata 2023-2027. Dyskusja oraz wprowadzenie uwag do LSR.
 15. Ustalenie wysokości oraz zasad pobierania składek członkowskich na 2024 rok.
 16. Omówienie bieżącej działalności LGD.
 17. Wolne wnioski i zapytania.
 18. Zamknięcie Walnego Zebrania.

Jednocześnie przypominamy, że do 30 czerwca 2023 r. należy dokonać wpłaty składki członkowskiej, która dla osób fizycznych, osób prawnych, stowarzyszeń oraz jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego wynosi 10 zł za każdy rok. Wpłaty można dokonać zarówno osobiście w siedzibie Stowarzyszenia, jak również przelewem bankowym na rachunek nr: 90 8591 0007 0100 0904 0051 0001.

PEŁNOMOCNICTWO

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Kotłownie przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych do modernizacji

DSC 7036Blisko 1,25 miliona złotych wyda gmina Borzęcin na realizację inwestycji pn. „Przebudowa i modernizacja źródeł ciepła (kotłowni) dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w miejscowościach Bielcza, Borzęcin Górny i Przyborów”. W dniu 13 kwietnia br. po uprzednio przeprowadzonym postępowaniu przetargowym podpisano z wykonawcami umowy na realizację robót, a prace budowlane zostaną przeprowadzone w miesiącach wakacyjnych. W wyniku modernizacji zainstalowane zostaną nowoczesne instalacje grzewcze, które w znacznym stopniu obniżą koszty ogrzewania budynków szkolnych.

W ramach prac w Przyborowie przewidziano: wymianę kotłów centralnego ogrzewania na nowe gazowe i dostosowanie instalacji do nowych kotłów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej w kotłowni, remont pomieszczenia kotłowni oraz wymianę zaworów grzejnikowych w budynku szkoły. Wykonawcą robót jest Firma Ogólnobudowlana „BIL-BUD” Dariusz Bilski z Rzuchowej, a ich koszt zamyka się kwotą 764 396,59 złotych.

W kotłowniach przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Borzęcinie Górnym i w Bielczy roboty obejmować będą montaż nowych kotłów gazowych, modernizację instalacji centralnego ogrzewania oraz jej dostosowanie do potrzeb nowych systemów ogrzewania. Wykonawcą robót jest Firma TERMIKA Zbigniew Jedlecki z Gorlic. Zgodnie z zawartymi umowami, koszt realizacji zadania w Borzęcinie Górnym zamknie się kwotą 243 109,50 złotych. Za roboty w Bielczy Gmina Borzęcin zapłaci wykonawcy 240 157,50 złotych.

  To bardzo ważne zadania, które poprawią efektywność ogrzewania budynków oświatowych oraz obniżą koszty ponoszone przez Zespoły Szkolno-Przedszkolne związane z zakupem gazu. W kontekście utrzymującej się wysokiej ceny rynkowej tego paliwa ma to niebagatelne znaczenie dla administratorów i zarządców tych obiektów – komentuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 Projekt pod nazwą „Przebudowa i modernizacja źródeł ciepła (kotłowni) dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w miejscowościach Bielcza, Borzęcin Górny i Przyborów” współfinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość przewidzianych do realizacji robót wynosi 1 247 663,59 złotych, z czego 1 060 514,05 złotych (85%) stanowi dofinansowanie pozyskane z programu, a pozostałe 15% tj. 187 149,54 złotych to środki własne Gminy Borzęcin. Termin zakończenia robót upływa 31 sierpnia 2023 roku.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Rusza budowa chodnika w Łękach

Chodnik LekiI etap budowy chodnika w miejscowości Łęki zrealizuje gmina Borzęcin w bieżącym roku. Zakres robót obejmował będzie przebudowę drogi powiatowej nr 1432K Wokowice - Łęki polegającą na budowie chodnika z kanalizacją deszczową na odcinku 243 metrów. W ramach zadania wykonane zostanie odwodnienie, chodnik ze zjazdami oraz poszerzenia jezdni wraz z nową nawierzchnią na odcinkach korekty wyjściowej.

W dniu 11 kwietnia br. podpisano umowę na wykonanie inwestycji z firmą Kamil Krupa KAM-TRANS-KOP z siedzibą w Strzelcach Wielkich. Jej koszt zamyka się kwotą 423 266,86 złotych, a termin realizacji to 180 dni od dnia podpisania umowy.

Środki na realizację zadania pozyskaliśmy z Rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, edycja 3 PGR w wysokości 98% wartości inwestycji. Jako, że budowa chodników leży w kompetencji zarządcy drogi, wystąpiliśmy do Zarządu Powiatu Brzeskiego o przekazanie realizacji tego zadania gminie Borzęcin. Dzięki temu, przy niewielkich nakładach ze strony gminy i powiatu, po 1% wkładu własnego do wartości przedsięwzięcia, powstanie odcinek ciągu pieszego, który rozpoczyna realizację inwestycji w tej miejscowości – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Jak zapewnia wójt gminy Borzęcin budowa chodnika będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Dzień Matki w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym

IMG 1687Dzień Matki to piękne święto, podczas którego w sposób szczególny możemy podziękować za trud wychowania, miłość oraz wsparcie, a także wyrazić swój szacunek dla ukochanej Mamy.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym 19 maja br. odbyła się uroczystość właśnie z okazji Dnia Matki. Dzieci i uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali to wydarzenie, na które zaproszone zostały wszystkie Mamy.

„Jest jedno takie serce
spośród serc wielu tysięcy
i bije wciąż nieprzerwanie
i kocha najgoręcej.

To serce naszej Mamy
najlepsze w całym świecie
i nigdy takiego serca nie odnajdziecie.”

Świętowanie rozpoczęła Dyrektor Cecylia Czaja, uroczyście witając przybyłych gości oraz zapraszając do wysłuchania oraz oglądnięcia występów.

Przedszkolaczki przygotowane przez Mariolę Barańską zaprezentowały się w pierwszej kolejności, otwierając część artystyczną. Dzieci starsze recytowały wiersze pełne uznania, podziwu, miłości i szacunku dla najważniejszych osób w ich życiu. Nie zabrakło też wzruszających piosenek ilustrowanych ruchem - ,,Moja mama”, ,,Mama to skarb”, ,,Mama”.

Kolejną część programu rozpoczęły Borzęckie Słowiki, śpiewając entuzjastyczną piosenkę. Następnie uczniowie klasy IV i V przygotowani przez Wiktorię Nykiel - Prządę popisali się aktorskimi umiejętnościami, odgrywając zabawną inscenizację, podczas której mieli okazję podziękować ukochanym Mamom. Występ uczniów z klas IV – V przeplatane był piosenkami prezentowanymi przez szkolny chór, który przygotowywał się pod czujnym okiem Pani Dyrektor.

Podczas wydarzenia na twarzach zgromadzonych Mam gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość oraz dumę ze swoich pociech. Nie zabrakło także łez wzruszenia.

Po występach głos zabrała Dyrektor, składając najszczersze życzenia, po czym dzieci również złożyły ukochanym Mamom życzenia oraz wręczyły upominki. Po zakończonej części artystycznej na zgromadzonych gości czekał słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz Mam.

Wiktoria Nykiel – Prząda

Mariola Barańska

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zaproszenie na Sportowy Turniej Międzyszkolny w ramach Gminnego Dnia Dziecka

plakat

Share/Save/Bookmark
 
Wiosenny terminarz przeglądów koni

zrebak 960x600Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie uprzejmie zawiadamia, że w podanych niżej terminach i miejscowościach organizuje wiosenne przeglądy hodowlane koni:

1. każdy właściciel koniowatego musi mieć założony nr siedziby stada (ARiMR), który należy podać przy identyfikacji konia oraz zgłosić urodzenie źrebięcia do 90 dni do ARiMR (wydrukowane zgłoszenie koniowatego do rejestru - opisu).

2. opis słowny i graficzny oraz czipowanie źrebiąt rocznika 2023r. do paszportu (koszt paszportu 230zł.+ opłata pocztowa) pod matkami i świadectwem pokrycia klaczy z 2022r. Źrebięta wszystkich ras mogą być znakowane po ukończeniu 14 dni życia, jeżeli są dobrze rozwinięte i zdrowe (paszport koniowatego musi być wydany do jednego roku życia od daty urodzenia źrebięcia (źrebię musi być opisane, zaczipowane i wydany paszport).

3. opis słowny i graficzny oraz czipowanie koni bez świadectwa pokrycia urodzone 2023r. – opłata za paszport jest większa o 300 zł,

4. selekcja źrebiąt sysaków, rocznych i dwuletnich połączona z oceną selekcyjną, opłata–8 zł/ 1 źrebaka.

5. wpis klaczy młodych do ksiąg zarodowych z paszportem oraz świadectwem pokrycia klaczy - opłata za licencję 70 zł., dla klaczy rasy: hc, kn, kuc -100zł.

6. przeglądy klaczy starszych wpisanych do ksiąg z licencją i paszportem (dla klaczy ze źrebakiem 20 zł, dla klaczy bez źrebaka 10 zł. Klacze po ukończeniu 5 roku życia obowiązkowo podlegają weryfikacji pomiarów (weryfikacja pomiarów klaczy 20 zł).

7. przedłużenie licencji ogierów uznanych na kolejny sezon rozpłodowy 100 zł.

8. konie zidentyfikowane powyżej 12 mies. bez pochodzenia – otrzymują dokument zastępczy (konie z takim dokumentem nie podlegają ubojowi). Opłata za zastępczy dokument jest większa o 300 zł.

9. płatność za wykonywanie czynności zootechnicznych lub identyfikacji koni będą pobierane w dniu wykonania w/w. usługi.

Pełna treść zawiadomienia i terminarz: pdfterminarz-wiosenny-2023.pdf487.75 KB

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Ruszyło głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

18punktow1000x800

Trwa głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od połowy maja do połowy czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 14 mln zł.

Do etapu głosowania dotarło 198 zadań - 158 o charakterze regionalnym oraz 40 ogólnowojewódzkim.

Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe oddawane stacjonarnie i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez Internet.

W związku z ostatnimi zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, w tej edycji mieszkańcy Małopolski będą mogli oddać aż 2 głosy. Jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne. Na zadanie regionalne możne zagłosować tylko mieszkaniec danego regionu - czyli na np. zadania z Regionu Małopolska Południowa, głosują tylko mieszkańcy m. Nowy Sącz i powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Pełen wykaz regionów możesz znaleźć w Regulaminie BO WM. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z regionu, w którym nie mieszka, głos uznaje się za nieważny.

Jak zagłosować?

Tak, jak we wcześniejszych edycjach, będzie to można zrobić na 3 różne sposoby: przez Internet, stacjonarnie lub korespondencyjnie. Głosy papierowe wrzucamy do urn zlokalizowanych stacjonarnie w całej Małopolsce (lista punktów tutaj). Zachęcamy do oddawania głosów stacjonarnie bezpośrednio do urn w siedzibie Agendy Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie, pod adresem al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów  - I piętro, p. 123, od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.

Korespondencyjnie wysyłamy pocztą do siedziby Urzędu Marszałkowskiego z dopiskiem „Budżet Obywatelski" na jeden z podanych adresów:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków;
 • Agenda Zamiejscowa w: Oświęcimiu (ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim), Tarnowie (al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów), Miechowie (ul. Warszawska 10, 32-200 Miechów), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz), Nowym Targu (al. 1000-lecia 44, 34-400 Nowy Targ) lub w Zakopanem (ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane).

Uwaga: decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych - nie data stempla pocztowego na kopercie.

W przypadku pytań do dyspozycji mieszkańców pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego: kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982, Mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Telefony kontaktowe do Agendy UMWM w Tarnowie: Sekretariat 12/ 61 60 104 Kierownik  12/  61 60 105, 662 081 023.

Szczegóły na stronie: https://bo.malopolska.pl/wydarzenia/glosowanie

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
UWAGA!!! Wysoce zjadliwa grypa ptaków

mapaPowiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje o wejściu w życie z dniem 15 maja 2023r. nowego Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ziemskiego, w którym powiat brzeski - gmina Borzęcin (miejscowości Borzęcin, Waryś) oraz gmina Szczurowa (miejscowości Szczurowa, Wola Przemykowska, Kopacze Wielkie, Księże Kopacze, Kwików, Zaborów, Pojawie, Dołęga, Rylowa) znajdują się w obszarze objętym ograniczeniami - „strefa objęta zakażeniem".

W związku z powyższym zakazuje się prowadzenia targów, wystaw, pokazów i konkursów zwierząt z udziałem ptaków wrażliwych na zakażenie wirusem zjadliwej grypy ptaków.

W strefie objętej zakażenie nakazuje się:

 • utrzymywanie drobiu lub ptaków żyjących w niewoli w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych, lub w innym miejscu w gospodarstwie w sposób ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami oraz uniemożliwiający kontakt z drobiem lub ptakami żyjącymi w niewoli utrzymywanymi w innych gospodarstwach;
 • stosowanie przez osoby mające kontakt z dzikimi ptakami oraz drobiem lub ptakami żyjącymi w niewoli środków higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się choroby, w tym odkażanie rąk i obuwia;
 • zabezpieczenie wody, paszy i ściółki przez kontaktem z dzikimi ptakami.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brzesku, ul. Piastowska 2B, 32-800 Brzesko tel.: (14) 66 34 750, fax: (14) 66 34 750, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Treść rozporządzenia:

pdfRozporzadzenie_Wojewody_Malopolskiego_w_sprawie_zwalczania_wysoce_zjadliwej_grypy_ptakow.pdf506.03 KB

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 55
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information