Poniedziałek, 06 lutego 2023 r. | imieniny: Bohdana, Doroty
IV Konkurs na rymowankę już ogłoszony!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzesku serdecznie zaprasza dzieci urodzone w latach 2008- 2012 do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy".

Konkurs prowadzony jest w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji (środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp.) oraz zasad ochrony środowiska naturalnego. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Zadanie polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. W rymowance muszą się znaleźć przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie.

Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy dostarczyć osobiści lub przesłać w terminie do dnia 20 marca 2023 roku pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Placówki Terenowej KRUS w Brzesku, ul. Mickiewicza 27, 32-800 Brzesko, adres email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim i centralnym.

Regulamin konkursu dostępny m.in. na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl lub w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Brzesku.

konkurs na rymowanke 2023

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Koncert dla Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie

IMG 1296W piątek 27 stycznia 2023 roku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w Regionalnym Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Przed podopiecznymi wystąpił zespół Borzęckie Słowiki funkcjonujący przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym. W repertuarze znalazły się utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu solowym oraz zespołowym. Pensjonariusze Domu Pomocy bardzo uważnie słuchali śpiewu Słowików, i po każdym utworze nagradzali brawami wykonawców kolęd i pastorałek.

Było to także ogromne przeżycie emocjonalne dla uczniów, którzy śpiewając pieśni, widzieli radość na twarzach osób siedzących na widowni. Po zakończonym śpiewie dzieci otrzymały po słodkim upominku.

Miłym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, iż po skończonym koncercie pensjonariusze dłużej zostali na swoich miejscach, a następnie dziękowali z łzami w oczach za wspaniałe wykonanie utworów bożonarodzeniowych. Uczniowie nawiązali rozmowę z mieszkańcami domu.

Pragniemy podziękować za zaproszenie pracownikom i dyrektorowi  Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Widząc potrzebę serca z pewnością będziemy jeszcze koncertować dla Państwa mieszkańców.

Opiekun Borzęckich Słowików
Cecylia Czaja

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym

IMG 1244Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. W związku z tym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym dnia 24 stycznia o godzinie 10.45 rozpoczęła się wielka uroczystość.

Na początku Dyrektor Cecylia Czaja przywitała wszystkie babcie i dziadków, którzy licznie przybyli na zaproszenie swoich wnucząt.

W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III. Przedszkolaki przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się  wzruszające wiersze i piosenki, a także pokaz taneczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Następnie uczniowie klas I, II i III z wielkim przejęciem zaśpiewali radosne piosenki oraz wygłosili piękne wiersze. Wspólnie wykonali taniec do piosenki ,,Babcia tańczy rock and rolla", który bardzo ożywił wszystkich zgromadzonych gości.

Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia zgromadzonym gościom oraz podziękowała wszystkim dzieciom za aktywny udział w akademii. Po czym wszystkie zgromadzone babcie i dziadkowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od swoich wdzięcznych wnuków.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani słodkościami w postaci pysznych ciast, które przygotowała Rada Rodziców.

Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom.
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień.
I dużo radości…

Anna Mróz

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Posprzątaj z nami Małopolskę! Edycja 2023

Banner format 440 x 170 mmpdf 1675254956

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych. Ale nadal ważne jest uświadamianie Małopolanom, że każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest zachęta oraz motywacja do działania i tego ostatniego z pewnością nie zabraknie podczas „Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023”.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji wydarzenia. Chcemy nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiadamy w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko.

Poprzednia edycja wydarzenia okazała się wielkim sukcesem: było z nami ponad 35 000 wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin, uczniów, pedagogów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebraliśmy wspólnie ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych. Przede wszystkim jednak zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, liczymy na podobne w tym roku.

Do wspólnego działania zapraszamy gminy, powiaty i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Urząd Marszałkowski wesprze Państwa działania merytorycznie i medialnie nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook powstała dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy.

Przygotowaliśmy również pakiet materiałów graficznych promujących akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 28 lutego 2023.

Wszelkich informacji udziela Pani Małgorzata Knap, tel. 12 63 03 182. Zapraszam i zachęcam do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
Józef Gawron

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Powrót do zdrowia - powrót do pracy. To już ostatni dzwonek by złożyć wniosek!

Ostatni dzwonek 3

Jesteś po wypadku lub chorujesz, a Twoja dotychczasowa praca jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu? Zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?  Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę.

Złóż wniosek i skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Powrót do zdrowia, powrót do pracy – rehabilitacja kompleksowa

Model rehabilitacji kompleksowej to nowe rozwiązanie zwiększające efektywność zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Głównym celem projektu jest przekwalifikowanie zawodowe kandydatów. W Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy zdobywają nowe kwalifikacje, które ułatwiają znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Oferta skierowana jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

Jak przebiega udział w projekcie?

Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym (4-5 mies.) pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej.

Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach:

 • zawodowym - ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, co jest głównym celem rehabilitacji kompleksowej;
 • psychospołecznym - mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
 • medycznym - mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.

W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Skontaktuj się z Oddziałem Małopolskim PFRON w Krakowie. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 507 966 499 oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony PFRON: https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl/fileadmin/Projekty_UE/Kompleksowa_rehabilitacja/Formularz_zgloszeniowy/FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Kryzys psychiczny FB

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?

W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W Indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna.

Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach.

Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum 1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.

Warunkiem sukcesu jest Twój aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów. Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 22 50 55 600, 532 433 727.

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
III Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Wietrzychowicach

1jpgW niedzielę 29 stycznia bieżącego roku odbył się III Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Wietrzychowicach. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym oraz Gminę Borzęcin reprezentowali:

1. W KATEGORII - DZIECI PRZEDSZKOLNE - Kamil Górka, który pod opieką Marioli Barańskiej zaśpiewał kolędę „Dziecina Mała”,
2. W KATEGORII - KLAS I – III wystąpili uczniowie, prezentując następujące utwory: - Dawid Janeczek – „Największy Gazda”, - Magdalena Czaja – „Pachnie Świętami”,
3. W KATEGORII - KLAS VII – VIII swoje umiejętności wokalne przedstawiła Karolina Kózka, śpiewając kolędę „Mizerna cicha”,
4. W KATEGORII - ZESPOŁY „DZIECI” - Borzęckie Słowiki wykonały utwór „Prowadź Gwiazdo nas!”, na flecie grała Joanna Bieniek.

W przerwie, podczas obrad Komisji Konkursowej wszyscy przedstawiciele szkoły i przedszkola w Borzęcinie Dolnym uczestniczyli w zabawach integracyjnych. W ten sposób wykonawcy kolęd i pastorałek wspaniale rozpoczęli ferie zimowe. Zespół oraz soliści z Borzęcina Dolnego zaprezentowali wysoki poziom artystyczny o czym świadczą miejsca na podium.

Komisja Konkursowa zadecydowała o następujących wynikach:

ZESPÓŁ
KATEGORIA „DZIECI”:

I miejsce Zespół Borzęckie Słowiki

SOLIŚCI
KATEGORIA 1 – DZIECI PRZEDSZKOLNE:

II miejsce – Kamil Górka

KATEGORIA 2 - UCZNIOWIE KLAS I – III:

I miejsce – Magdalena Czaja
III miejsce – Dawid Janeczek

KATEGORIA 4 – UCZNIOWIE KLAS VII – VIII:

II miejsce – Karolina Kózka.

Serdecznie gratulujemy!

Cecylia Czaja
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Mali Borzęcanie na Dzień Babci i Dziadka

20230123 165332 000W Domu Kultury po raz pierwszy przed publicznością zaprezentowały się dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Borzęcanie”. A publiczność fantastyczna – ukochani Dziadkowie i Babcie naszych młodych tancerzy!

Dzieci swoje życzenia przekazały w krótkim programie artystycznym przygotowanym pod okiem instruktorów tańca i choreografów: Anety Krawczyk i Stanisława Gurgula. Były tańce ludowe, piosenki i wierszyki… a na koniec słodkości!

A co do występu – palce lizać!

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Ferie 2023 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wielu atrakcyjnych zajęciach i wyjazdach w trakcie ferii zimowych 2023r.

Formularz zgody rodzica na udział dziecka w wyjazdach można pobrać ze strony: http://borzecin.pl/.../2023.01.27_plan.../Oswiadczenie.docx

Plan na FERIE 2023 z GOK Borzecin 1Plan na FERIE 2023 z GOK Borzecin 2

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Bezpłatne szkolenia na zlecenie ARiMR

Informujemy o bezpłatnych szkoleniach organizowanych na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach szkoleń organizator zapewnia:

 • materiały szkoleniowe tj.: notes formatu A4, długopis, teczkę oraz pamięć USB wraz z zapisanym na niej materiałem szkoleniowym,
 • catering: dwie przerwy kawowo-herbaciane, obiad dwudaniowy,
 • zaświadczenie potwierdzające udział uczestnika w szkoleniu.

Jedna grupa szkoleniowa powinna wynosić 30 osób (grup może być kilka).

Szkolenia są jednodniowe, stacjonarne, w godzinach 9:00-15:30.

Uczestnikami szkoleń mają być: osoby zatrudnione w rolnictwie, rolnicy, domownicy rolników, małżonkowie rolników, właściciele lasów, wnioskodawcy lub beneficjenci operacji typu „Premie dla młodych rolników" w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Informacje i zgłoszenia:

 • Jolanta Jesień tel. +48 690 311 591
 • Sebastian Jaworski tel. +48 517 263 186

Plakaty strona 1

Plakaty strona 2

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Wyjątkowa muzyczna uczta

DSC 0052Jeżeli ktoś myśli, że dobre koncerty może zgrać tylko orkiestra z wielkiego miasta i że te wykonywane przez orkiestry z małych miejscowości muszą być dużo gorsze, to jest w błędzie. Potwierdzeniem niech będzie niedzielny koncert Orkiestry Dętej Uście Solne pod batutą Dawida Nowaka. Młodzi, ambitni muzycy pod okiem swojego dyrygenta zaprezentowali w kościele parafialnym w Borzęcinie zróżnicowany repertuar – od pięknych, wzruszających kolęd, poprzez utwory o tematyce świątecznej znane na całym świecie, aż do muzyki klasycznej kojarzącej się z tym najpiękniejszym, świątecznym czasem. Towarzyszyli jej znakomici soliści: Katarzyna Szlachta, Kamila Pawlik oraz Karol Makuch.

Publiczność, która licznie wypełniła wnętrze w borzęcińskiej świątyni, wysłuchała tego wyjątkowego koncertu z wielkim wzruszeniem i przeżyła niezapomniane chwile. Artystom udało się stworzyć przepiękne widowisko, a doznania estetyczne wspomagała piękna gra świateł, które dopełniały klimat wydarzenia.

Po występie oklaskom nie było końca. Wydarzenie podsumował gospodarz miejsca, proboszcz parafii, ks. Mikołaj Piec. – Bardzo dziękujemy całemu sztabowi orkiestry z Uścia Solnego z solistami, a także kierownictwu nie tylko za przepiękny koncert, który nas zachwycił, ale także za świadectwo, którym głosicie Chrystusa. Chcemy Was wspierać modlitwą, jak również naszymi ofiarami. Niech Wam Bóg błogosławi w tej sztafecie głoszenia Bożej miłości, która w Betlejem ukazała się światu w Bożej Dziecinie.

Podziękowania i wyrazy uznania na ręce członków orkiestry i jej kierownictwa przekazał także wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. – Dziękuję za ten występ – prawdziwą muzyczna ucztę, pełną emocji i pozytywnych wrażeń. Cała orkiestra to młodzi ludzie, choć wiem, że w ubiegłym roku obchodziliście 95-lecie istnienia. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do Borzęcina mając nadzieję, że współpraca która została niedawno zapoczątkowana będzie owocować w przyszłości kolejnymi koncertami.

Swoim występem orkiestra z Uścia Solnego udowodniła, że warto wspierać tych młodych muzyków, przed którymi pewnie jeszcze wiele wspaniałych występów.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Piotr Kania

Foto: Andrzej Gruca

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Koncert Kolęd i Jasełka w Borzęcinie Dolnym

DSC 0698 2W niedzielę, 15 stycznia 2023 r. w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe składające się z Jasełek oraz Koncertu Kolęd i Pastorałek. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie oraz dzieci ZSP w Borzęcinie Dolnym. Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Młodzi wykonawcy przedstawili program składający się z 3 odsłon. W pierwszej części pastorałki i kolędy zaprezentowali soliści. Dawid Janeczek wykonał utwór „Największy Gazda”, Arkadiusz Górka zaśpiewał pastorałkę „Grajmy Panu”. Joanna Bieniek zaprezentowała „Kolędę dla Jezusa”, ubarwiając występ grą na pianinie. Damian Szafraniec zaśpiewał pastorałkę „Powiedz, że czekamy”. Na zakończenie Karolina Kózka przedstawiła kolędę „Mizerna cicha”. Soliści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Następnie Przedszkolaki pod kierunkiem Marioli Barańskiej przedstawiły Jasełka ,,Pastuszkowe dary”, których głównym przesłaniem było to, że u narodzonego Jezusa jako pierwsi pojawili się prości pastuszkowie. Dzieci z dużym zaangażowaniem odtworzyły przydzielone im role, zaprezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne.

W roli Marii wystąpiła Julia Hebda, a świętym Józefem był David Bieniek. W pastuszków wcielili się Kamil Górka, Czarny Adam, Kacper Janowski, Oskar Lipchardt, Franciszek Rzepka i Karol Świątek. Aniołków odegrały: Julia Bieniek, Nikola Duda, Amelia Nowak, Nikola Nowak, Lilianna Czernek i Jowita Hebda. Narodzonemu Jezusowi dary złożyli Mędrcy ze Wschodu, którymi byli: Przemysław Banaś, Nikodem Drelicharz i Jakub Hebda. Występ przeplatany był kolędami ,,A wczoraj z wieczora”, ,,Gdy Śliczna Panna”, ,,Przybieżeli do Betlejem Pasterze” i ,,Gdy Pan Jezus się narodził”.

Na zakończenie przedstawienia wystąpił zespół Borzęckie Słowiki i zaśpiewał dwugłosowo utwory Bożonarodzeniowe: „W żłobie leży”, „Tylko jedna taka noc”, „Gdy zapada grudniowa noc” oraz „Prowadź Gwiazdo nas!”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie: Joanna Bieniek, Karolina Kózka, Dominika Skrzyńska, Oliwia Cisak, Damian Szafraniec, Aleksandra Siudut, Oliwia Martyńska, Maja Czesak, Gabriel Mika, Klaudiusz Rzepka, Dawid Janeczek. Na flecie grała Joanna Bieniek.

Po zakończonej części artystycznej występ dzieci i uczniów podsumował Proboszcz Parafii Borzęcin Dolny Ksiądz Marek Obrzut: Do tradycji naszej wspólnoty należy zwyczaj kolędowania. Przeżywając tajemnicę Bożego Narodzenia, aby efekty były miłe dla oczu jak i dla ucha potrzeba wiele wysiłku i pracy, zgodnie z powiedzeniem – „Przez trud do gwiazd”, a wielkie dzieła rodzą się w trudzie. W imieniu Parafii chciałbym serdecznie podziękować dzieciom i uczniom za piękne wykonanie przedstawienia na ręce Pani Dyrektor. Obecność nasza tu, tak liczna świadczy o tym, że jest dobra współpraca między Parafią a społecznością Szkolno - Przedszkolną.

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Borzęcin Pan Janusz Kwaśniak, który w ciepłych słowach podsumował występ: Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek przyciągnęły liczną publiczność z miejscowości i okolic. Trudno się temu dziwić, gdyż młodzi artyści, przygotowani do występu pod czujnym okiem wychowawców przedszkolnych i szkolnych oraz Pani Dyrektor Cecylii Czaja prezentowali się znakomicie. Gratuluję przedszkolakom i uczniom pięknego występu, nauczycielom z Panią Dyrektor na czele wyśmienitych efektów pracy, a rodzicom zaangażowania w rozwijanie talentów swoich pociech.

Występ podsumowała dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym Cecylia Czaja: Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w uroczystość. Dzieciom i uczniom dziękuje za włożenia serca w odtwarzanie swoich ról i prezentowanie utworów muzycznych. Rodzicom pragnę wyrazić wdzięczność za wszelką pomoc i przygotowanie strojów. Nauczycielom i pracownikom szkoły i przedszkola bardzo dziękuję za zaangażowanie. Wójtowi Gminy Borzęcin – Panu Januszowi Kwaśniakowi jestem wdzięczna za przybycie i pełne uznania słowa. Serdecznie dziękuję Księdzu Proboszczowi Markowi Obrzutowi za zaproszenie i wsparcie. Panom Filipowi Czyżowi i Janowi Sperka składam podziękowania na ręce Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Piotra Kani za owocną współpracę. Zaproszonym gościom oraz licznie zgromadzonej publiczności jestem wdzięczna za przybycie, gromkie brawa oraz wspólne przeżycie chwil poświęconych Narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Zdjęcia wykonał Bogdan Białek.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Konsultacje społeczne Gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Borzęcin w 2023 r.

herb-nOgłoszenie Wójta Gminy Borzęcin z dnia 19 stycznia 2023 r. w sprawie konsultacji społecznych.

Na podstawie uchwały Nr XLIII/353/10 Rady Gminy Borzęcin z dnia 4 listopada 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Borzęcin ogłasza konsultacje społeczne.

I. PRZEDMIOT KONSULTACJI

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Borzęcin w 2023 r.

II. TERMIN ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA KONSULTACJI

Termin rozpoczęcia konsultacji: 19 stycznia 2023 r.
Termin zakończenia konsultacji: 31 stycznia 2023 r.

III. FORMA KONSULTACJI

Konsultacje będą przeprowadzone w formie umieszczenia projektu aktu prawa miejscowego i formularza do konsultacji w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Gminy oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Borzęcinie.

IV. MIEJSCE KONSULTACJI

Wypełnione formularze konsultacji należy przesłać w wyżej określonym terminie do Urzędu Gminy Borzęcin pocztą, faksem lub mailem na adres: Urząd Gminy Borzęcin, 32 – 825 Borzęcin 583g, fax: 146846372, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pełna treść ogłoszenia dostępna TUTAJ

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Grypa Ptaków - Czy Przestrzegasz Zasad Bioasekuracji?

Ze względu na wzrost występowania ognisk grypy ptaków u drobiu na terenie całego kraju, Powiatowy Lekarz Weterynarii prosi o przestrzeganie zasad bioasekuracji, pozwalających zminimalizować ryzyko wirusa grypy ptaków. Więcej informacji na www.krd-ig.com.pl

pdfPismo Powiatowego Lekarza Weterynarii54.39 KB

pdfUlotka informacyjna - grypa ptaków4.69 MB

Ulotka informacyjna grypa ptakow

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Dzień Babci i Dziadka w Bielczy

10Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo.

Przedszkolaki z Bielczy zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na wspólną uroczystość dnia 19.01.2023. Dzięki życzliwości Pana Wójta Janusza Kwaśniaka oraz Pana Piotra Kani – dyrektora GOK, kolejny raz świętowaliśmy ten dzień w Budynku Wielofunkcyjnym. Dzięki dobrej współpracy z GOK mogliśmy ugościć Babcie i Dziadków w komfortowych warunkach.

Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają, kiedy wnuczęta mają zły humor. Dlatego w tym szczególnym dniu, to wnuczęta postarały się, aby ich najbliżsi miło spędzili czas.

Babcie i Dziadkowie mogli przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, krakowiaków, górali przeplatane były tańcami, kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne i aktorskie. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę ciepła, radości i bliskości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Oni ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. A później... przedszkolaki obdarowały swoich gości małymi upominkami.

Rodzice naszych przedszkolaków przygotowali słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Marta Pałka

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym

konkurs na dyrektoraWójt Gminy Borzęcin ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. św. Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym, Borzęcin 563, 32 – 825 Borzęcin.

Pełna treść ogłoszenia dostępna TUTAJ

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Dziecięca Drużyna Pożarnicza OSP KSRG Jadowniki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym

20230118 124413 00012 stycznia 2023 roku świetlicę szkolną Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym odwiedziła „Dziecięca Drużyna Pożarnicza – OSP KSRG Jadowniki” prowadzona przez panią Patrycje Nosal, mamę jednego z wychowanków świetlicy. Światliczaki mogły zobaczyć sprawne rozwijanie i zwijanie węży strażackich przez dzielnych małych druhów – Alexandra Krzanowskiego, Antosia Nosala i Karola Bajdę. Mali strażacy pokazali również w jaki sposób sprawnie ewakuować poszkodowanych w wypadkach, a druh Antoś przeprowadził profesjonalną musztrę. Pani prowadząca uwrażliwiła uczniów, jak ważne jest prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy. Pokazała krótkie filmy instruktażowe w jaki sposób korzystać z defibrylatora (urządzenia AED).

Składamy serdeczne podziękowania Pani Patrycji oraz małym druhom oraz za ciekawe zajęcia.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Spotkanie opłatkowe seniorów. Było wspaniale!

20230117 154702 000Te tytułowe słowa były najczęstszym komentarzem osób biorących udział w spotkaniu opłatkowym seniorów w Borzęcinie. Po dwóch latach, w których takie wydarzenia nie mogły się odbywać z racji panującej pandemii COVID-19, oddział Caritas funkcjonujący przy parafii Narodzenia NMP w Borzęcinie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował spotkanie, które dało szansę seniorom na wyjście z domu i wspólne spędzenie czasu w miłym towarzystwie. I choć nie wszystkie miejsca były zajęte (panująca ostatnio epidemia grypy mogła temu pomóc), to wszyscy obecni z pewnością mają powody do zadowolenia. Świadczyły o tym nie tylko ich uśmiechnięte twarze, ale i wiele ciepłych słów przekazanych organizatorom, ku ich radości i satysfakcji.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta odprawiona w Domu Kultury przez księdza Mikołaja Pieca, proboszcza parafii w Borzęcinie Górnym. Tradycyjnie nieodłącznym elementem spotkań opłatkowych są oczywiście życzenia składane wzajemnie przez wszystkich uczestników. To zawsze bardzo wzruszający moment dzielenia się opłatkiem i słowami pełnymi radości, troski o drugą osobę oraz nadziei na lepszą przyszłość. Piękne życzenia zebranym przekazali także proboszcz parafii w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec i wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

W „Świątecznej Opowieści o Szewcu Mateuszu” zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym pod opieką Joanny Bodzioch. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Spotkanie opłatkowe to także wspólny posiłek, a po nim wszyscy mieli okazję, aby pokolędować. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki przygrywali Kamil Czesak z ojcem Tomaszem, głosem wspomagał ich ks. Mikołaj Piec i uczestnicy.

A potem przyszedł czas na wspólną zabawę, w której uczestniczyło pokolenie babć, rodziców i wnuków. Bo czy nie o tę radość ze wspólnego spędzenia czasu najbardziej w takich spotkaniach chodzi?

Piotr Kania

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
III Edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Rusza nabór do III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do 12 marca 2023 r.

- Ten Konkurs ukazuje, jak wiele Kół działa w całej Polsce oraz jak wspaniałe mają dokonania. To także sposobność, aby lepiej się poznać, nawiązać współpracę lub wymienić doświadczenia – mówi Agata Kornhauser-Duda.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają się samodzielnie poprzez przesłanie pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. :

 • poprawnie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej (w wersji *.pdf oraz *.doc/docx), której wzór określony został w Załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu,
 • potwierdzenia wpisu Koła do odpowiedniego rejestru,
 • krótkiego amatorskiego materiału audiowizualnego przygotowanego i nagranego przez Koło, trwającego nie dłużej niż 120 sekund, promującego działalność Koła.

Materiał audiowizualny powinien: zawierać nazwę KGW oraz logo (w przypadku Kół, które nie posiadają loga, w materiale powinna znaleźć się nazwa Koła); prezentować najważniejsze informacje o Kole, w tym profil działalności oraz informacje o realizowanych przez Koło inicjatywach.

Materiał należy przesłać w formie jednego pliku, z wykorzystaniem jednej z platform do przesyłania plików (np. WeTransfer, FromSmash, MyAirBidge), a wygenerowany link przesłać w treści e–maila zawierającego kartę zgłoszeniową.

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu, znajdują się w Regulaminie Konkursu.

SZCZEGÓŁY III EDYCJI KONKURSU

III Edycja KGW Plakat web2

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zapraszamy na Koncert Orkiestry Dętej Uście Solne

W niedzielę 22 stycznia br. o godz. 17:00 zapraszamy do Kościoła Parafialnego w Borzęcinie Górnym na wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestra Dęta Uście Solne i solistów pod batutą Dawida Nowaka.

Muzycy zaprezentują zróżnicowany repertuar - od pięknych, wzruszających kolęd, poprzez utwory o tematyce świątecznej znane na całym świecie, aż do muzyki klasycznej kojarzącej się z tym najpiękniejszym, świątecznym czasem.

W wyjątkowych aranżacjach wokalnych usłyszymy Katarzynę Szlachtę, Kamilę Pawlik oraz Karola Makucha, który prezentował swoje umiejętności w telewizyjnych programach: Szansa na sukces i The Voice of Poland.

Wójt Janusz Kwaśniak i ks. Proboszcz Mikołaj Piec serdecznie zapraszają!

Organizatorzy wydarzenia: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Parafią pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

plakat8

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information