Piątek, 22 września 2023 r. | imieniny: Maurycego, Tomasza
GOK Borzęcin - Podsumowano wakacje 2023 PDF Drukuj Email

Wakacje za nami – skończył się czas letniego wypoczynku i beztroski, pora wracać do szkoły i pracy. Zakończyły się także letnie zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie. Jak co roku, czas wakacji upłynął dzieciakom kreatywnie. W ramach różnorodnych zajęć powstawały jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne prace plastyczne, nie zabrakło także gier i zabaw, seansów kinowych czy wycieczek krajoznawczych. Te ostatnie w tym roku podzielono tematycznie, część wyjazdów była typowo rozrywkowa, a inne pozwalały spędzić czas na górskich szlakach, a przy okazji też zwiedzić niezwykłe miejsca.

Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy w ramach programu „Wakacje 2023 z GOK w Borzęcinie” sześciokrotnie bawiliśmy się poza gminą. Wycieczki zgromadziły około 300 osób. Dodatkowo zorganizowany na koniec sierpnia „Rafting po Popradzie”, czyli spływ pontonami dla osób dorosłych i rodzin, zainteresował ok. 50 uczestników. Zwolennicy innych sposobów na spędzanie czasu wolnego mieli szanse pobawić się plastycznie, zagrać w bilard, tenis stołowy, piłkarzyki czy gry na konsoli nowej generacji. Zajęcia te zgromadziły około 120 osób. Można też było sprawdzić i rozwinąć swoje zdolności kulinarne w warsztatach odbywających się w każdy czwartek w świetlicy w Bielczy (ok 400 os). Na terenie gminy Borzęcin zorganizowano również imprezy plenerowe z konkursami i turniejami sportowymi. Każdego dnia zwolennicy spędzania czasu wolnego w grupie i uczestnictwa w programie „Wakacje 2023 z GOK w Borzęcinie” mieli możliwość rozwijać swoje pasje i przede wszystkim dobrze się bawić.

– Zróżnicowany program przygotowany i zrealizowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie przyciągnął na wyjazdy i zajęcia mnóstwo dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział a współtworzącym wydarzenia za dobrą współpracę. Dziękuję także moim współpracownikom w GOK za dobrze wykonaną pracę – trochę w okrojonym składzie osobowym, ale jednak wszystko udało się i uczestnicy powinni być zadowoleni. Przypomnę, że oprócz wyjazdów, które odbywały się w każdym tygodniu wakacji współpracowaliśmy także w zakresie organizacji weekendowych imprez plenerowych w różnych miejscowościach naszej gminy – komentuje Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.

Poniżej, dla przypomnienia, zamieszczamy w fotograficznym skrócie wszystko to, co działo się w ciągu wakacyjnych miesięcy.

Swoje działania rozpoczęliśmy już 23 czerwca. W tym dniu w świetlicy GOK w Bielczy odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Alan Czyż, a w grupie „młodzież i starsi” I miejsce zajął Krystian Mieszkowski. Nagrody za udział w turnieju dla wszystkich uczestników ufundowało Wydawnictwo Piętka.

Dyskoteka Bielcza 24 czerwca.jpg 124 czerwca na rozpoczęcie wakacji odbyła się Gminna Dyskoteka dla dzieci i młodzieży z terenu całej gminy. Miejscem organizacji imprezy była świetlica w Bielczy. Nie zabrakło słodkości i napojów ufundowanych przez GOK.

5 lipca Radlow5 lipca zorganizowano wyjazd do MCK w Radłowie na kręgle i film pt. „Super Mario Bros”. Była też pizza dla wszystkich uczestników wycieczki. Grupa dzieci z terenu gminy Borzęcin spędziła w kręgielni kilka godzin.

11 lipca Czorsztyn.jpg 711 lipca miała miejsce wycieczka w okolice Czorsztyna i Niedzicy. Dzieci i młodzież zwiedzili Zamek „Dunajec” w Niedzicy, a niewątpliwą atrakcją dla wszystkich, był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Najwytrwalsi z uczestników zdobyli Górę Wdżar. Wycieczka zakończyła się w bacówce, gdzie przy ognisku, uczestnicy spędzili czas bawiąc się i piekąc kiełbaski.

6 i 12 lipca zajecia plastyczne6 lipca i 12 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie przygotowały warsztaty dla dzieci. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się poszukiwaniem skarbu, którym finalnie okazały się materiały do wykonania ozdobnych, drewnianych zakładek do wakacyjnej lektury. Druga edycja warsztatów miała charakter doświadczeń chemicznych. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawnych eksperymentach, można było stworzyć tajny kod napisany wodą z sodą, samodzielnie skonstruować wańki wstańki z balonów i przygotować „lody w pięć minut". Największą atrakcją było tworzenie piany z płynu do naczyń. Zajęcia były bezpłatne. Materiały potrzebne do realizacji projektu zostały zakupione ze środków GOK Borzęcin i GBP w Borzęcinie.

14 lipca w świetlicy w Bielczy odbył się Wakacyjny Gminny Turniej w Bilard. Zwyciężył w nim Krystian Mieszkowski.

18 lipca Bosir 118 lipca to kolejny wakacyjny wyjazd. Tym razem spędziliśmy czas na sportowo. Dzieci z gminy Borzęcin gościły w kręgielni BOSiR w Brzesku, trenując celność w zbijaniu kręgli. A po wysiłku, zaliczyliśmy maleńkie, „co nieco” w restauracji pod „żółtymi łukami”.

23 lipca turniej strzelecki.jpg 323 lipca w ramach obchodów „Dni Gminy Borzęcin” odbyła się na Strzelnicy Sportowej w Bielczy XXI edycja Turnieju Strzeleckiego „Snajper 2023”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Zbigniew Szawernoga. Pracownicy GOK służyli pomocą podczas turnieju.

069 dzien2 407Wiele tygodni trwały przygotowania do XI Dni Gminy Borzęcin, które miały swój finał w dniach 29-30 lipca. W program tegorocznej imprezy wpleciony był Festiwal Tradycji, którego celem była promocja lokalnych walorów gminy Borzęcin i innych gmin Przedgórza. Zadanie finansowane było dzięki środkom pozyskanym z LGD „Kwartet na Przedgórzu” oraz funduszy gminy Borzęcin. Sobotnie świętowanie zakończyły koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej: Darii Marx oraz C-BooL. W niedzielę zaś muzyczną część z koncertami Totentanz i Agnieszki Chylińskiej poprzedziły degustacje wielu potraw grzybowych przygotowanych na kilkunastu stoiskach oraz rowerowe pokazy, akrobacje i konkursy. Nie zabrakło także koszów z grzybami, które są nierozłącznie związane z Borzęcinem. Jak zwykle, największą publiczność zgromadziły koncerty zespołów, które przyciągnęły do Borzęcina tysiące fanów dobrej muzyki. Tegoroczne Dni Gminy Borzęcin realizowano przy wsparciu Województwa Małopolskiego, Lasów Państwowych i wielu sponsorów.

1 sierpnia basen1 sierpnia grupa osób z terenu całej gminy relaksowała się w Parku Wodnym w Tarnowie. Wodne atrakcje, jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.

5 sierpnia Warysianki piknik.jpg 1„Kulinaria z Darów Lasu” – pod takim hasłem w dniu 5 sierpnia, odbył się piknik rodzinny w Warysiu. Impreza zorganizowana na dziedzińcu budynku Domu Wiejskiego oraz przyległym mu kompleksie boisk sportowych. Organizatorami byli: KGW „Warysianki” we współpracy z Wójtem Gminy Borzęcin, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie, Sołtysem wsi Waryś wraz z Radą Sołecką, Radnym wsi Waryś oraz Nadleśnictwem Dąbrowa Tarnowska. Organizatorzy zadbali również o interesujący program dla najmłodszych. Nie zabrakło atrakcji, tj. dmuchanych zamków, zjeżdżalni, zabaw z profesjonalnymi animatorami czy konkursów, w tym budowania zamków z piasku.

8 sierpnia Park linowy 4Rodzinny Park Rozrywki „Dudek” w Burzynie odwiedziliśmy w dniu 8 sierpnia. Chodzenie po linach, zjazd tyrolski, ścianka wspinaczkowa i ognisko to część programu wycieczki. Atrakcje wymagały od uczestników sprawności fizycznej i pewności siebie.

11 sierpnia w Bielczy odbył się Wakacyjny Gminny Turniej w grę FIFA 23. Zwyciężył Dawid Tomasik z Przyborowa.

13 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 613 sierpnia, w bardzo upalną niedzielę, na stadionie „Victorii” Bielcza rozegrane zostały kolejne zawody w ramach Borzęcińskiej Dychy. Wśród ponad 350 uczestników startujących we wszystkich kategoriach byli zawodnicy z prawie 100 miejscowości województwa małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i lubelskiego i z zagranicy. W programie: bieg na 10 km, biegi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży, marsz nordic walking (ponad 4 km) oraz bieg rodzinny na dystansie około 1 km. Pracownicy GOK zadbali o dobrą zabawę dla najmłodszych - kolorowano obrazki, bawiono się piłką, skakanką i hula hop.

17 sierpnia Zrodlo17 sierpnia zorganizowano w Borzęcinie spotkanie komisji konkursowej oceniającej prace nadesłane do Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” (ponad 700 wierszy). Pracownicy GOK zajęli się stroną techniczną i kulinarną spotkania. Wcześniej, kompletowali nadesłane utwory, które przekazano członkom komisji konkursowej, pod przewodnictwem Józefa Barana.

22 sierpnia Jura park.jpg 4Ostatnią wakacyjną wycieczką był wyjazd 22 sierpnia do Jura Parku w Bałtowie. Kompleks wypoczynkowy ma wiele atrakcji m.in. Prehistoryczne Oceanarium, Sabatówka - wioska pełna magii zamieszkała przez czarownice. Zwiedzając bałtowski zwierzyniec obejrzeliśmy kilkadziesiąt gatunków zwierząt znanychi egzotycznych. W Parku Miniatur w pigułce poznaliśmy historię zabytkowych zamków Polski. Dopełnieniem atrakcji był Park Zabaw, czyli to, co dzieci uwielbiają: karuzele, kolejki górskie, statek piracki, trampoliny i wiele innych.

26 sierpnia Piknik w Przyborowie.JPG 226 sierpnia odbył się Piknik Sołecki w Przyborowie, zorganizowany przez sołtysa wraz z radą sołecką. Do udziału we wspólnej zabawie zachęcał przygotowany program wydarzenia. Imprezę zakończyła zabawa taneczna. Piknik wspomógł sprzętowo Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Również 26 sierpnia br. odbyła się „Potańcówka na Klepisku” zorganizowana przez OSP Bielcza. Pośród wielu atrakcji dla dzieci takich jak: gry i zabawy, KGW „Bielczanki z Pasją” w Bielczy przygotowały stoisko z potrawami pochodzącymi z darów lasu. Była to realizacja II etapu projektu pn. „Prosto z lasu pysznie , zdrowo i wyjątkowo” w ramach 2. edycji konkursu Lasów Państwowych „Natura od Kuchni”.

Była to realizacja II etapu projektu pn. „Prosto z lasu pysznie , zdrowo i wyjątkowo” w ramach 2. edycji konkursu Lasów Państwowych „Natura od Kuchni”.

27 sierpnia rafting.jpg 027 sierpnia 55-osobowa grupa mieszkańców gminy Borzęcin i okolic wybrała się na wędrówkę po Beskidzie Sądeckim i Rafting po Popradzie (spływ odbył się na odcinku Muszyna-Zapopradzie do Andrzejówka-Ługi). Uczestnicy wyprawy odwiedzili urokliwe jeziorko (pomnik przyrody) Czarna Młaka, piękną, zabytkową Cerkiew św. Jakuba Apostoła w Powroźniku, podziemia ratusza w Muszynie, a po wielu przygodach czekała na wszystkich integracja przy muzyce i ognisku.

Podczas całych wakacji, w każdy piątek w świetlicy GOK w Borzęcinie Górnym odbywały się zajęcia szachowe. Sekcja szachowa, działająca przy Domu Kultury w Borzęcinie liczy 24 osoby. Zajęcia prowadzi wieloletni instruktor i sędzia szachowy - Mariusz Urbański. Podczas wakacyjnych zajęć z nauki „królewskiej gry” skorzystało około 100 osób.

Opiekę podczas wakacyjnych wyjazdów sprawowali instruktorzy GOK, koszty przejazdów i biletów wstępu ponosili uczestnicy wycieczek.

Wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w wydarzeniach i wyjazdach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach GOK.

Pracownicy GOK Borzęcin

1 sierpnia basen1 sierpnia basen11 sierpnia basen 25 lipca Radlow5 lipca Radlow 15 lipca Radlow 25 Lipca Radlow 35 sierpnia Warysianki piknik5 sierpnia Warysianki piknik.jpg 15 sierpnia Warysianki piknik 26 i 12 lipca zajecia6 i 12 lipca zajecia 16 i 12 lipca Zajecia plastyczne6 i 12 lipca zajecia plastyczne8 sierpnia Park linowy 18 sierpnia Park linowy 28 sierpnia Park linowy 38 sierpnia Park linowy 48 sierpnia Park linowy 511 lipca Czorsztyn11 lipca Czorsztyn.jpg 111 lipca Czorsztyn.jpg 2 11 lipca Czorsztyn.jpg 711 lipca Czorsztyn 311 lipca Czorsztyn 411 lipca Czorsztyn 511 lipca Czorsztyn 613 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 113 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 213 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 313 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 413 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 513 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 613 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 713 sierpnia Borzecinska dycha.jpg 817 sierpnia Zrodlo18 lipca Bosir18 lipca Bosir 118 lipca Bosir 218 lipca Bosir 4 22 sierpnia Jura park22 sierpnia Jura park.jpg 422 sierpnia Jura park.jpg 522 sierpnia Jura park.jpg 622 sierpnia Jura park.jpg 722 sierpnia Jura park.jpg 822 sierpnia Jura park.jpg 1023 lipca turniej strzelecki23 lipca turniej strzelecki.jpg 123 lipca turniej strzelecki.jpg 223 lipca turniej strzelecki.jpg 323 lipca turniej strzelecki.jpg 426 sierpnia Piknik w Przyborowie26 sierpnia Piknik w Przyborowie.JPG 126 sierpnia Piknik w Przyborowie.JPG 226 sierpnia Piknik w Przyborowie.JPG 327 sierpnia rafting27 sierpnia rafting.jpg 027 sierpnia rafting.jpg 127 sierpnia rafting.jpg 227 sierpnia rafting.jpg 3Dyskoteka Bielcza 24 czerwcaDyskoteka Bielcza 24 czerwca.jpg 1Dyskoteka Bielcza 24 czerwca.jpg 2 jpg

Share/Save/Bookmark
 
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information