Środa, 23 stycznia 2019 r. | imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Trwają zapisy do II edycji Borzęcin CUP. Zapraszamy!!!
Trwają zapisy do II edycji Borzęcin CUP. Zapraszamy!!!.

Borzecin Cup II

Share/Save/Bookmark
 
Regionalia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie
Regionalia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie.

z archiwum Leszka Czernka Nr.1Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie we współpracy z Lucjanem Kołodziejskim rozpoczyna gromadzenie dokumentów i pamiątek związanych z historią mieszkańców i miejscowości wchodzących w skład Gminy Borzęcin. Prosimy osoby posiadające w swoich zbiorach m.in. zdjęcia, świadectwa szkolne, zaświadczenia i inne dokumenty o przekazanie do zbiorów Biblioteki lub udostępnienie celem ich zeskanowania. Przekazane nam dokumenty pozwolą zachować pamięć o ludziach tworzących lokalną historię, a także lepiej poznać dzieje poszczególnych miejscowości: Borzęcina, Bielczy, Łęk, Przyborowa i Warysia.

Fot. z archiwum Leszka Czernka

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
UWAGA! Wznowienie naboru w ramach Programu "Czyste Powietrze"
UWAGA! Wznowienie naboru w ramach Programu "Czyste Powietrze".

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza, że 21 stycznia 2019 roku zostanie wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.
Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane drogą elektroniczną lub – w przypadku gdy wnioskodawca nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną – w formie papierowej.
Ponadto, w związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. z 2018 r. poz. 2246), informujemy, że z dniem 01.01.2019 r. nastąpiła zmiana niektórych zapisów programu priorytetowego Czyste powietrze i załącznika nr 1 do Programu – Warunki Techniczne oraz dokumentacji programu.
Wnioski o dofinansowanie złożone przed wejściem powyższej zmiany w życie rozpatrywane będą w oparciu o zapisy dokumentów programowych oraz wzory obowiązujące na dzień złożenia wniosku.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Portal informatorbrzeski.pl: Ostre strzelanie w Bielczy. Snajper 2019 rozstrzygnięty - zdjęcia i video
Portal informatorbrzeski.pl: Ostre strzelanie w Bielczy. Snajper 2019 rozstrzygnięty - zdjęcia i video.

W niedzielę, 20 stycznia br. na strzelnicy sportowej w Bielczy odbyła się XIX edycja turnieju strzeleckiego “Snajper”. Kilkudziesięciu strzelców, dobre wyniki w strzelaniu i doskonała atmosfera, a wszystko to przy szczypiącym lekko w uszy mrozie. W zawodach wzięło udział 55 uczestników, w tym również silna reprezentacja kobieca. Ciesząca się renomą impreza ściągnęła zawodników także spoza gminy Borzęcin – z Brzeska, Dębna, Łysej Góry, Jaworska, Sterkowca, Szczepanowa i Tarnowa. Jak podkreślają organizatorzy – rośnie liczba młodych strzelców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności strzeleckie.

Strzelania odbywały się z broni małokalibrowej typu KBKS (przyrządy celownicze typu zamkniętego) na dystansie 50 metrów, z pozycji leżącej. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i dziesięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. W kategorii kobiet najlepszą okazała się Monika Kubala (89 pkt), druga była Lucyna Kapa (89 pkt) a trzecia Agnieszka Widło (80 pkt). Z kolei w kategorii seniorzy najwięcej punktów zdobył Krzysztof Kostur (89 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Matura Grzegorz (84 pkt) oraz Maciej Srebro (83 pkt). W kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Mateusz Kogut, drugie miejsce Filip Drąg (68 pkt), a trzecie miejsce Amelia Kwaśniak (67 pkt).

Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Janusza Kwaśniaka - wójta Gminy Borzęcin, który od lat patronuje imprezie. Turniej został zorganizowany przez członków koła LOK w Bielczy pod kierunkiem prezesa – Zygmunta Szawernogi. Organizacyjnie wspierali go pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Podczas turnieju zawodnicy pokrzepiali się gorącą herbatą, gorącym bigosem myśliwskim i kilełbaską z rusztu.

Bielcza. Turniej Strzelecki „Snajper 2019″

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Borzęcinie Górnym - zobacz obszerną fotorelację z wydarzenia
Spotkanie Opłatkowe Seniorów w Borzęcinie Górnym - zobacz obszerną fotorelację z wydarzenia.

W sobotę, 19 stycznia br. w sali widowiskowej Domu Ludowego w Borzęcinie odbyło się Spotkanie Opłatkowe Seniorów zorganizowane po raz kolejny przez Parafię pw. NNMP w Borzęcinie Górnym, parafialną Caritas oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie.
Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia. Fot. Andrzej Gruca, Romek Rechul

W sobotę, 19 stycznia br. miałem przyjemność wziąć udział w Spotkaniu Opłatkowym Seniorów zorganizowanym po raz kolejny...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak Niedziela, 20 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru "Borzęckie Słowiki" - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl
Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru "Borzęckie Słowiki" - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl.

W niedzielę, 20 stycznia br. przed licznie zgromadzoną publicznością w kościele parafialnym w Borzęcinie Dolnym wystąpiły dzieci i młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny, prezentując Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru "Borzęckie Słowiki".

Zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl z tego wydarzenia...

Koncert Kolęd i Pastorałek oraz Jasełka w Borzęcinie Dolnym

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Szczepanowskiego Chóru Sanktuaryjnego w Przyborowie - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl
Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Szczepanowskiego Chóru Sanktuaryjnego w Przyborowie - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl.

W niedzielę, 20 stycznia br. w kościele parafialnym w Przyborowie odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Szczepanowskiego Chóru Sanktuaryjnego. Zebrani mogli wysłuchać utworów o tematyce bożonarodzeniowej oraz znanych utworów muzyki klasycznej.

Zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl z tego wydarzenia...

W Kościele Parafialnym pw. Jana Kantego w Przyborowie trwa Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Szczepanowskiego Chóru Sanktuaryjnego.

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 20 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Portal informatorbrzeski.pl: Borzęcin. Pożar budynku gospodarczego
Portal informatorbrzeski.pl: Borzęcin. Pożar budynku gospodarczego.

W sobotę 19 stycznia br. w godzinach porannych doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Borzęcin Górny.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia przez jednostki ratowniczo-gaśnicze stwierdzono, że budynek gospodarczy, w którym zgromadzono opał jest objęty całkowicie ogniem i zagraża pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu. Zniszczeniu uległa konstrukcja budynku gospodarczego oraz część zgromadzonego opału.
W akcję zaangażowane zostały jednostki JRG Brzesko, OSP KSRG Borzęcin Górny, OSP Borzęcin Dolny, OSP Przyborów oraz Policja.
Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Share/Save/Bookmark
 
Portal informatorbrzeski.pl: Zaproszenie na Turniej Strzelecki „Snajper 2019″ w Bielczy
Portal informatorbrzeski.pl: Zaproszenie na Turniej Strzelecki „Snajper 2019″ w Bielczy.

W niedzielę 20 stycznia 2019 roku na strzelnicy sportowej w Bielczy (tzw. „Piekiełko”) odbędą się zawody strzeleckie „Snajper 2019″ o Puchar i nagrody wójta gminy Borzęcin – Janusza Kwaśniaka. Organizowany w tym roku po raz dziewiętnasty turniej od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zawody odbędą się w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety oraz młodzicy.

Rywalizacja będzie odbywać się na bieleckim „Piekiełku” od godz. 10.00. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych i kibiców. Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Stanowiska strzeleckie są zadaszone i pozwalają na prowadzenie zawodów nawet podczas opadów śniegu lub deszczu. Poprzednie edycje odbywały się niejednokrotnie przy kilkunastostopniowym, trzaskającym mrozie. Prognoza pogody wskazuje, że możemy w tym dniu spodziewać się bezśnieżnej aury oraz temperatury około -2 stopni C.

Strzelania będą prowadzone z broni małokalibrowej typu KBKS na dystansie 50 metrów, z pozycji leżącej. Zawodnicy oddadzą trzy strzały próbne i dziesięć konkursowych. Każdy z nich może zdobyć maksymalnie 100 punktów.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Klub”
Ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Klub”.

KLUB-2019Do 15 marca 2019 roku kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Klub” – edycja 2019. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę 40 mln zł. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja.

Program to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej trzy lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenia sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Kwota dofinansowania wynosi:
· 10 tys. zł – dla klubów jednosekcyjnych
· 15 tys. zł – dla klubów wielosekcyjnych

Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki zostało wspartych 2 151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 dofinansowano działalność 3 352 klubów sportowych, natomiast w roku 2018 aż 3 616 klubów z całej Polski.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zaproszenie do Bielczy na 19. Turniej Strzelecki "Snajper"
Zaproszenie do Bielczy na 19. Turniej Strzelecki "Snajper".

Na tradycyjny turniej strzelecki „Snajper” zapraszają jego organizatorzy: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Koło Strzeleckie LOK w Bielczy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę, 20 stycznia br. na strzelnicy w Bielczy (na tzw. „Piekiełku”). Początek o godz. 10.00.

Turniej ma charakter otwarty i każdy może wziąć w nim udział. Strzelcy rywalizować będą w 3 kategoriach: mężczyźni, kobiety i młodzicy. Zawodnicy strzelają w pozycji leżącej na dystansie 50 metrów z broni małokalibrowej typu KBKS. Najpierw oddają trzy strzały próbne a po nich dziesięć strzałów punktowanych. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sympatyka strzelectwa sportowego, wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

Dodatkowo, jak zapowiada Zygmunt Szawernoga, prezes koła strzeleckiego LOK w Bielczy, dla uczestników rywalizacji przygotowano poczęstunek w postaci ciepłej herbaty, bigosu i kiełbasy z rozpalonego obok strzelnicy ogniska.

Zapisy dokonywane będą w dniu zawodów, przed rozpoczęciem rywalizacji. Opłata startowa wynosi 20 złotych dla osób dorosłych oraz 10 złotych dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

 snajper2019v2a

Share/Save/Bookmark
 
Informator Brzeski: Przyborów. Koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Chóru sanktuaryjnego ze Szczepanowa
Informator Brzeski: Przyborów. Koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic oraz Chóru sanktuaryjnego ze Szczepanowa.

W niedzielę 20 stycznia w kościele parafialnym w Przyborowie po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się „Koncert Noworoczny”. Przed zgromadzoną publicznością wystąpi Orkiestra Dęta z Okulic oraz szczepanowski Chór sanktuaryjny. Obok utworów o tematyce bożonarodzeniowej można będzie wysłuchać znanych utwory muzyki klasycznej.
Artyści z pewnością dostarczą publiczności niezapomnianych przeżyć artystyczno – duchowych.
Chór sanktuaryjny wystąpi pod kierunkiem Wojciecha Oleksyka, a Orkiestrze Dętej z Okulic będzie dyrygował Mariusz Kurnik.
Warto również nadmienić, że szczepanowski Chór sanktuaryjny od kilku lat wspólnie z Orkiestrą z Okulic występują podczas cyklicznych koncertów noworocznych w pobliskich parafiach. Współpraca pomiędzy zespołami trwa już od dłuższego czasu.
Kolejny Koncert Noworoczny zaplanowano w Bazylice w Szczepanowie w sobotę 2.02.2019 r. o godz. godz. 16:30.

plakatPrzyborow2019

Share/Save/Bookmark
 
Zaproszenie na Koncert Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie Dolnym
Zaproszenie na Koncert Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie Dolnym.

Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie serdecznie zapraszają na Jasełka oraz Koncert Kolęd i Pastorałek który odbędzie się 20 stycznia 2019 roku w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Dolnym od godziny 14:00.

Zaproszenie na koncert koled 2019 4

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Zaproszenie na spektakl pt." Żłóbek Betlejemski"
Zaproszenie na spektakl pt." Żłóbek Betlejemski".

Młodzież z Grupy Teatralnej „Przypadek” wspólnie z Parafią Narodzenia NMP w Borzęcinie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie serdecznie zapraszają na spektakl pt. „Żłóbek Betlejemski”, który odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia 2019 r., o godz. 17.30 w Borzęcinie, w sali imprez Domu Ludowego.

W tajemnicę Bożego Narodzenia wszystkich przybyłych wprowadzi profesjonalna gra aktorów oraz oryginalne stroje i chwytająca za serce muzyka.

Zapraszamy do przeżycia wzruszających chwil, kiedy Bóg wchodzi w historię człowieka.

zlobek betlejemski2

Share/Save/Bookmark
 
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie - fragment relacji
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie - fragment relacji.
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2019

fragment-Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie

Share/Save/Bookmark
 
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie - zobacz relację live portalu www.informatorbrzeski.pl.
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP w Borzęcinie

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kościele p.w. NMP. w Borzęcinie

Share/Save/Bookmark
 
Brzesko: Samorządowe spotkanie świąteczno - noworoczne
Brzesko: Samorządowe spotkanie świąteczno - noworoczne.

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyło się tradycyjne samorządowe spotkanie świąteczno - noworoczne. Była to okazja do złożenia sobie życzeń, połamania się opłatkiem i rozmów o planach na rozpoczynający się Nowy Rok. Świątecznego nastroju dodały występy dzieci i młodzieży brzeskiej, dzięki którym usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zobacz relację filmową Telewizji Tarnowska.tv >>>

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyło się tradycyjne samorządowe spotkanie świąteczno -...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak Sobota, 5 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Noworoczne spotkanie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym
Noworoczne spotkanie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz starosta Andrzej Potępa byli gospodarzami spotkania, które w piątek, 4 stycznia 2019 roku odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wzięli w nim udział radni miejscy i powiatowi, prezesi gminnych spółek, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele organizacji pozarządowych, policji i straży pożarnej, księża. Na spotkaniu obecni byli burmistrzowie i wójtowie ościennych gmin – Marek Chudoba, Wiesław Kozłowski, Sławomir Paterek i Janusz Kwaśniak. Gościem honorowym była posłanka PO, Urszula Augustyn. Tradycyjne, noworoczne spotkanie było okazją do podsumowań, planów na rozpoczęty rok i życzeń. Składali je starosta, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku, Maria Kądziołka, przewodniczący rady powiatu, Kazimierz Brzyk. -Życzę wszystkim spokoju i wytrwałości oraz owocnej pracy na rzecz rozwoju gminy i jej mieszkańców – mówił burmistrz, Tomasz Latocha. Wydarzenie uświetnił występ młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury pod opieką Eweliny Stępień, talentem wokalnym zachwycił podopieczny Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry służebniczki Najświętszej Marii Panny, Piotr Majewski. — Źródło: brzesko.pl Fot. Maciej Mazur

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz starosta Andrzej Potępa byli gospodarzami spotkania, które w piątek, 4 stycznia...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak Sobota, 5 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Na skrzyżowaniu dróg powiatowych samochód osobowy zderzył się z ciężarową pługopiaskarką
Na skrzyżowaniu dróg powiatowych samochód osobowy zderzył się z ciężarową pługopiaskarką.

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w niedzielę 6 stycznia 2019 r. około godziny 12.00. w miejscowości Przyborów (Gmina Borzęcin). Na skrzyżowaniu dróg powiatowych samochód osobowy zderzył się z ciężarową pługopiaskarką. Sprawę wyjaśnia policja. Do zdarzenia zostały zadysponowane następujące siły i środki: JRG Brzesko, OSP Przyborów, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na występujące okresowo opady śniegu oraz oblodzenie prosimy o szczególną ostrożność ponieważ warunki na drogach są trudne...

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w niedzielę 6 stycznia 2019 r. około godziny 12.00. w...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak Niedziela, 6 stycznia 2019
Share/Save/Bookmark
 
Zaproszenie na Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Zaproszenie na Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Resize of gotowy

Share/Save/Bookmark
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 216
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information